fbpx   .  

Trans Performans Sanatçısı Tuvalette Bir Kadını Rahatsız Etmekten Dolayı LGBT Bardan Atıldı

Trans Performans sanatçısı Valentine Steapson, New York gay barlarından olan Boots & Saddle Drag Lounge’dan, düzcinsel bir kadının şikayeti üzerine atıldı.

Kadın, Steapson’un yanlış tuvaleti kullandığını ve bu durumun onu rahatsız ettiğini belirtmesi üzerine başlayan olaylar sosyal medyada büyük yankı oluşturdu.

“Bana bu tuvalette olmamam gerektiğini çünkü a*ım ya da vajinam olmadığını söyledi” diyen Valentine, Out’a verdiği mülakata şöyle devam etti: “Olayın bu mekanda olması beni oldukça şaşırttı ve başımdan aşağıya kaynar sular dökülmüş gibi oldum. İlk tepkim kadını eğitmeye çalışmak oldu. Ona buranın bir gay bar olduğunu ve bu civarda o kuralların pek de işlemediğini söyledim.”

 

boots-26-saddle-lead

 

Olayın, trans bireylerin kendi hissettikleri cinsiyete göre tuvalet seçmesinin kanunla yasaklandığı North Carolina gibi bir eyalette yaşandığını düşünebilirsiniz. Fakat olay New York’ta, hatta bir gay barda meydana geldi. Daha sonra güvenliğin de karıştığı olay şöyle gerçekleşmiş:

“Güvenlik bana ‘Biz burada düzcinsel kadınlara da hizmet veriyoruz ve eğer sen onları tuvalette rahatsız ediyorsan buradan gitmelisin’ dedi.”

Her ne kadar olay yaşanırken orada olmasalar da barın sahipleri Facebook üzerinden yayınladıkları açıklamada olayın Steapson’un cinsel yönelimiyle değil tuvaletteki davranışlarıyla alakalı olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.