Trans Süper Model Playboy Kurucusunun Onun İçin Nasıl Çabaladığını Anlattı

 Trans Süper Model Playboy Kurucusunun Onun İçin Nasıl Çabaladığını Anlattı
Digiqole ad

Hefner diğer isimlerden çok daha önce trans farkındalığı destekçilerinden biri olmuştu.

Playboy’un kurucusu ve Baş Editörü Hugh Hefner ardında karmaşık bir miras bıraktı.

Yetişkin eğlence sektörünün medya patronu çarşamba günü 91 yaşındayken hayata gözlerini yumdu. Hefner sınırları kaldırdığı için kimileri tarafından saygı görmüş, kimileri tarafındansa buna önayak olduğu için hor görülmüştü. Ancak Hefner ne kadar tartışmaların odağında olursa olsun, bu hafta internet alemi ondan söz etmeden duramadı.

80’lerin başında bulvar gazeteleri tarafından transseksüel olduğu afişe edilen ve kariyeri kaosa sürüklenen Caroline Cossey’nin yolu Hefner ile kesişmişti.

İfşa olmasından sonra kariyeri ve özel hayatı çöküşe geçen Cossey tam umudunu yitirecekken Playboy dergisi onu gelecek sayı için çekime çağırmıştı. O zaman bile transfobi yüzünden proje az kalsın gerçekleştirilemiyordu ancak Hefner devreye girdi. Cossey bu davranışından ötürü Hefner’ın önemli bir trans destekçisi olduğunu düşünüyor, özellikle de destekçi bulmanın zor olduğu o dönemlerde.

“Mr. Hefner bir keresinde hayatın bir başkasının hayalini yaşamak için çok kısa olduğunu söylemişti ve bence bu onun başka insanların kişiliklerine ne kadar saygı duyduğunu gösteriyor,” diye belirtti HuffPost’a konuşan Cossey. “O kesinlikle benim yanımda olmuştu.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin