Transseksüel Görünürlük Günü Fotoğraf Serisi Trans Topluluğunun Güzelliğini Yakalıyor

 Transseksüel Görünürlük Günü Fotoğraf Serisi Trans Topluluğunun Güzelliğini Yakalıyor
Digiqole ad

Birleşik Krallık’ta Transseksüel Görünürlük Günü kapsamında ülkenin onbinlerce kişiden oluşan trans toplumunun güzelliğini yakalayan bir fotoğraf serisi yayınlandı.

Trans topluluğu ülkede medyanın spot ışıklarıyla aydınlanırken, trans hakları hakkındaki konuşmalar nefret dolu retorikle ve insanların yanlış anlamalarıyla kirlenebiliyor.

Bu yüzden Adobe Stock fotoğrafçı Bex Day ile birleşip ülkenin transseksüel topluluğunu kutlayan bir görüntü koleksiyonu yayınladı. Böylece Birleşik Krallık’ın transseksüel topluluğu medyada uygun bir temsil fırsatı buldu.

Fotoğrafçı Bex Day şunları söyledi:

“Britanya’nın trans topluluğu üzerine tuttuğu ışık nedeniyle bu projede yer almaktan çok heyecanlıyım. Dünya böyle bir hızla evrimleşirken Stock’tan katkı verenlerin fark yaratıcı bir çaba içerisine girmesi takdire şayan.”

Adobe EMEA’da İletişim Müdürü olan Ryan Levitt konu hakkında şöyle konuştu:

“Adobe, Adobe Stock’taki görsel farklılığını ve çeşitliliğini arttırmakta, transseksüel toplumunun otantik temsilini sağlamakta kararlı. Bunu başarmak için bazı ilham verici sanatçılarla çalışıyoruz. Bex Day’in koleksiyonu kütüphanemize eşsiz bir katkı.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 Paylaşımlar
Paylaş19
Tweetle
Paylaş
Pin