Troye Sivan: ‘Olgun Erkeklerle Buluşmak Çok Heyecan Vericiydi..’

 Troye Sivan: ‘Olgun Erkeklerle Buluşmak Çok Heyecan Vericiydi..’
Digiqole ad

İngiltere’nin en önemli eşcinsel magazin dergisi Attitude’a kapak olan Troye Sivan, cinselliğiyle ilgili birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

2015’te Blue Neighbourhood albümüyle müzik piyasasına hızlı bir giriş yapan Troye Sivan, bu yaz çıkaracağı ikinci albümle, popun üst düzey LGBT sanatçılarından biri olma konumunu sağlamlaştıracak. 

Kirli ve kaprisli videosu ‘My My My!’ ile 22 yaşındaki Avustralyalı yıldız, gelecekte de keşfedecek şeyleri olduğunu gösterdi ve pop kariyeri başlamadan çok önce bile hızlı büyümeye aşina birisi olduğunu söyledi. 

Perth’te büyüyen eşcinsel bir çocuk olarak geçirdiği hayatı (2013’te YouTube’da 18 yaşındayken eşcinsel olduğunu açıkladı) hakkında konuşan Troy, izole bir LGBT genci olarak bağlar kurmaya çalışmanın karanlık yüzüne ışık tuttu. 

“Tüm arkadaşlarım rastgele insanlarla partilerde birlikte oluyordu ve çok geride kalmış hissettim. Çünkü hiç eşcinsel birisini tanımıyordum, eşcinsel birisiyle nerede tanışılır bilmiyordum.”

“Kendi başıma dolaşmak istemiyordum ve 17 yaşındaki bir çocuğun yapmaması gereken bir şey yaptım. Bir şekilde sahte bir kimlik buldum sonra telefonuma Grindr yükledim ve benim gibi olan insanlarla tanışmaya çalıştım. Ama böyle aşırı cinsel ortamlarda biraz zorlanıyorsunuz ve 17 yaşında bunu yaşamak harika hissettirse de başka ne yapılır bilmiyordum.

Daha yaşlı erkeklerle buluştuğumda kalbimin saatte bir milyon kilometreyle atıyormuş gibi olduğunu hatırlıyorum. Tam olarak neden hatırlamıyorum ama çok küçük olduğum için başkalarıyla buluşmaya korkardım çünkü ‘Öldürüleceğim, birisi beni öldürecek.’ diye düşünürdüm. 

Kendimin o yaşlardaki fotoğraflarımı gördüğümde, buluştuğum erkekleri düşünüyorum ve diyorum ki ‘Vay be, gerçekten çok genç görünüyorum.'”

“Düşününce biraz garip oluyorum ama aynı zamanda hiçbir pişmanlığım da yok. Belki de gerçekten korkmadım sadece aşırı rahatsızdım. Albümde adı ’17’ olan ve bu durumu anlatan bir şarkı var zaten. Şarkının nakaratı ‘İşte geliyor / Rüyadan çıkmış gibi / 17 yaşında olmanı umursamaz’ şeklinde. Sanki biraz sübyancıymış gibi görünüyor ama belki de biraz öyleydi. Yani aslında demek istediğim bu tecrübelere negatif veya pozitif olarak bakmıyorum.”

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin