fbpx   .  

‘Trump Ülkesinde Eşcinsel Olmanın’ Zorluğunu Anlatan 20 Fotoğraf

‘Amerika Birleşik Devletleri LGBT topluluğuna savaş açtı.’

Fotoğraf sanatçısı Ron Amato şöyle konuştu: “Seçimlerde küstah bir biçimde eşcinsel karşıtı olduğunu açıklayan bir adayın kazanmış olmasıyla başlamış, geçmişlerinde eşcinsel karşıtı gündemleri bulunan kimselerin başkanlığa aday olmalarına kadar gelmiş ABD’nin, şu anki başkanı LGBT topluluğuyla bir savaşa girişmiş bulunmaktadır. Yıllarca topluluğumuzun istihdam, barınma ve eğitim haklarıyla ve eşcinsel ilişkilerin kabul görmesiyle ilgili elde ettiğimiz tüm kazanımlar bu başkanlıkla beraber yerle bir olmuştur. LGBT bireylerin haklarını korumak üzere tasarlanmış programların ve hükümlerin iptali şu an sistemik ve yaygındır. Yönetimden ve şu anki başkanın destekçilerinden birçok kişi bizim çekip gitmemizi, saklanmamızı ya da gerçek kimliğimizi saklamamızı istiyor. Bu isteğin merkezinde ise bizlerin tercih ettiğimiz kimselerle gönül ilişkileri kuran varlıklar olduğumuzu inkâr etmeleri yatıyor. Bu fotoğraf serisi topluluğumuzun itilip kakıldığının, yasa kapmasındaki temel korunma haklarımızın reddedildiğinin ve temel insan haklarımız olan sevmek ve topluluk oluşturmak gibi aktivitelerden mahrum bırakıldığımızın görsel bir dışavurumudur.”

Amato şu an New York’ta bulunan Fashion Institute of Technology’de yardımcı profesör ve aynı zamanda fotoğraf bölümü başkanı. Kendisi Amerika’da birçok sergi verdi ve dünya çapında çok sayıda antoloji yayınladı. Men’s Health, Men’s Fitness ve Sports Illustrated gibi spor ve fitness dergileri için fotoğraflar çekti. Sanatçı Brooklyn’de kocası Seth ile beraber yaşıyor. Çiftin iki tane de fox terrier cinsi köpekleri var, adları Ben ve Zeb.

 

Amato’nun internet sitesi www.ronamato.com ‘u ziyaret edebilirsiniz. Şimdiden uyaralım, yetişkin içeriklerine rastlamanız mümkün.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.