fbpx   .  

Tüm Zamanların En Duygusal 7 Kuir Filmi

1. The Children’s Hour (1961)

Lillian Hellman’ın eski bir oyunundan uyarlanan filmde, liseli bir genç, iki öğretmeninin arasında lezbiyen bir ilişki olduğuna dair bir dedikodu yayıyor. Öğretmenleri Audrey Hepburn ve Shirley MacLaine canlandırıyor. Bu dedikodu öğretmenlerin hayatını o kadar etkiliyor ki Shirley, gerçekten lezbiyen olduğunu düşünerek intihara teşebbüs bile ediyor.

 

2. Victim (1961)

 

İngiltere’de, eşcinselliğin suç sayıldığı dönemlerde geçen film, bir grup ruh hastasının eşcinsellere yaptığı sistematik şantajı konu alıyor. Dirk Bogarde, filmde eşcinsellerin haklarını savunmak için canla başla çalışan bir avukatı oynuyor.

3. Monster (2003)

Film yapımcıları kuir kurbanlar gibi kuir psikopatları da seviyor. Monster, bu iki türü de barındırıyor – hem de tek bir karakterin içinde. Charlize Theron tarafından canlandırılan Aileen Wuornos, maruz kaldığı onca homofobi, kadın düşmanlığı ve zorbalığın ardından bir seri katile dönüşüyor ve gözüne kestirdiği erkekleri tek tek öldürmeye başlıyor.

4. The Killing of Sister George (1968)

Bu BBC dramasında Childie (Susannah York), bitmekte olan ilişkisini kurtarmak için akla gelebilecek her türlü yönteme başvuruyor – kaba kuvvet de dahil. Yönetmenliğini Robert Aldrich’in yaptığı filmde, sadizm ve maşozimin sınırları yeniden çiziliyor.

5. The Sergeant (1968)

İkinci Dünya Savaşı’nın sonrasında geçen The Sergeant, yakışıklı er John Phillip Law’un hikayesini anlatıyor. En yakın arkadaşlarından biriyle samimi bir ilişkisi olan Law, bizlere sevginin hem naifliğini hem de hüznünü gösteriyor.

6. The Fox (1967)

D.H. Lawrence’nin romanından uyarlama olan filmin başrollerinde Anne Heywood ve Sandy Dennis yer alıyor. İkilinin mutsuz birlikteliği, Keir Dullea‘nin gelmesiyle tamamen değişiyor.

7. Summer Lovers (1982)

Gay yazar-yönetmen Randal Kleiser imzalı Summer Lovers, neşeli fakat bir o kadar da yıpratıcı bir aşk üçgenini konu alıyor. Filmin geçtiği Yunan adaları eşsiz güzellikleri ile göz kamaştırırken, Peter Gallagher ve Daryl Hannah oyunculukları ile bizleri büyülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.