fbpx   .  

Türk İzleyicilerin Netflix Türkiye’de Aşık Olup Vazgeçemediği İlk 10 Dizi

Netflix bu Sevgililer Günü’nde, ilk dizi maratonunu hatırlamaya çağırıyor!

Dünyadaki Netflix kullanıcılarının çoğu ortalama 12 gün içinde “teslim oluyor”. Türkler ise genelde sadece 6 gün içinde “büyük adımı” atıyor. Tabii ki Netflix’teki ilk dizi maratonundan söz ediyoruz!

14 Şubat Sevgililer Günü vesilesiyle Netflix kullanıcılarının “ilk aşk”larını, yani Netflix’teki ilk dizi maratonlarını hatırlamalarını istedik ve gördük ki Türkiye’deki pek çok Netflix kullanıcısı “ilk seferi”ni Pablo Escobar ile yaşamış. Netflix’in Sevgililer Günü araştırmasına göre izleyicilerin çoğu ilk dizi maratonlarını “ağır abiler”le yapmayı tercih etmiş. İlk dizi maratonu listesinde Narcos başı çekerken, sıralamanın başlarında Breaking Bad ve Vikings de yer alıyor.

 
Ah o ölümsüz, unutulmayacak dans sahnesi yok mu! (Narcos)

Ayrıca Black Mirror ve Stranger Things gibi izleyicide bağımlılık yaratan dizilerin yanı sıra 13 Reasons Why ve Rick and Morty gibi sınırları zorlayan diziler ilk 10’da kendine yer buluyor. Tam sıralama ise şöyle:

  1. Narcos
  2. Stranger Things
  3. Breaking Bad
  4. Vikings
  5. 13 Reasons Why
  1. The 100
  2. House of Cards
  3. Black Mirror
  4. Rick and Morty
  5. Marvel’s Iron Fist

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.