fbpx   .  

Türk Pop’un Yakışıklısı: EDİS

Türk pop camiası kan ağlarken yeni bir erkek şarkıcı sağlam adımlarla geliyor! Edis

Edis Görgülü’nün sürekli radyolarda dinlediğimiz ve klibi sıkça televizyonda dönen Benim Ol şarkısının söz ve müziği kendine aitken düzenlemesinde ise Ozan Çolakoğlu emeği var.

 

28 Kasım 1990 yılı Londra doğumlu olan Edis, henüz 4 yaşındayken piyano çalarak start verdiği sanat macerasına, okul sıralarında çeşitli oyunlarda rol alarak, İzmir Kent Orkestrası gibi büyük orkestralarda şarkı söyleyerek deneyim kattı. Orta öğrenimini İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde bitirdikten sonra Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesini ve senkronize bir şekilde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Müzikal bölümünü kazandı. Sonrasında konservatuar eğitimini tamamlayamayan Edis Görgülü, Galatasara Üniversitesi’ndeki Lisans eğitimine devam ediyor.

14294_711216022307752_7335607593512103546_nStar TV’de başrollerde Haluk Bilginer ve Ebru Özkan’ın paylaştığı Hayatımın Rolü dizinde de ekranda bizlerle buluşan Edis Görgülü, dizinin bitmesinin arkasından PDND müzik şirketiyle anlaşarak ilk solo albümünü çıkardı.

 

Dün akşam katıldığı Bu Tarz Benim yarışmasındaki halleri ise emin adımlarla geldiğinin işaretiydi!

Şarkıcıya twitter, instagram ya da facebook üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.