Türkiye, Rusya ile Beraber Avrupa’nın En Kötü LGBT Dostu Ülkesi Oldu!

 Türkiye, Rusya ile Beraber Avrupa’nın En Kötü LGBT Dostu Ülkesi Oldu!

Riot police fired tear gas and rubber bullets to disperse protesters defying a ban on the city’s Gay Pride parade. Authorities in Turkey’s biggest city had banned the annual parade earlier this month citing security reasons, sparking anger from gay rights activists. / AFP / OZAN KOSE (Photo credit should read OZAN KOSE/AFP/Getty Images)

Digiqole ad

İnsanların yeni bir ülkeye taşınmasına yardım eden Spotahome şirketinin yaptığı araştırmaya göre Birleşik Krallık Avrupa’daki en LGBT dostu ikinci ülke oldu. 

Sıralamaya 36 ülke katıldı ve ülkeler LGBT dostluğu, cinsiyet maaş farkı, hayat kalitesi ve göçmen kabul ediciliği gibi konularda notlandırıldı. 

Norveç 10 puan üzerinden 8.3 alarak birinci oldu ve hayat kalitesi hariç diğer bütün kategorilerde birinci oldu.

Bu sırada Birleşik Krallık LGBT dostluğu kategorisinde 8.55 alırken Edinburgh, Londra, Manchester, Leeds, Bristol ve Birmingham kategorideki en yüksek puanları aldı. 

LGBT dostluğu konusunda en yüksek puanları alan ülkeler Belçika (8.07), Fransa (7.95), Portekiz (7.71), Danimarka (7.59), Finlandiya (7.59), İspanya (7.47), Hollanda (7.11) ve Hırvatistan (6.87) oldu.

En az LGBT dostu olan ülkeler Beyaz Rusya, Türkiye ve Rusya’nın her biri 1 puandan az aldı.

Spotahome’un Marka ve İletişim Müdürü Melissa Lyras, yaptıkları araştırmanın LGBT’lere nerelerde yaşamaları yönünde karar verirken yardımcı olmalarını umduklarını söyledi:

“Bazı ülkelerde herkesin kabul edilmesini sağlamak için sağlam adımlar atıldığını görmek mutluluk verici olsa da açık bir şekilde görülüyor ki yapılacak daha çok iş var. LGBT’leri kabul etmek analiz edilen birçok ülkenin toplam skorlarında büyük etkilerden birisi olurken bu alanın geliştirilmesi gerektiğinin de altını çizdi.”

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin