Türkiye’deki Heteroseksüelleri Değil De, Homofobik Eşcinselleri Eğitsek?!

 Türkiye’deki Heteroseksüelleri Değil De, Homofobik Eşcinselleri Eğitsek?!
Digiqole ad

Nasıl olur he?!

Çünkü Türkiye’de yaşayan eşcinsel (özellikle erkekleri) anlamak o kadar güç ki! Geçtiğimiz günlerde SPoD’un her pazar günü gerçekleştirdiği pazar ‘söyleşileri’ne Twitter üzerinden takıldık, dedik ki, yani demeye çalıştığımız şu idi;

”Ne güzel pazar söyleşisi yapıyorsunuz ama, hani artık söyleşi başlığı altında poğaça açma günlerini bir kenara bıraksak, nasıl ve neler yapabiliriz konuşsak? Hani siz hep kendi kendinize konuşuyorsunuz ya? Hani birşeyleri duyurmak istediğinizde mail kutumuz dolup taşıyor ya?! Hani herkese bir gün belirlenip davet gitse, şöyle kıyısından başlayıp 1000 km yol alsak, elekten geçirsek, sabahlara kadar konuşssak, kıçımızı yırtsak, tartışsak, sarılıp öpüşsek, el ele versek, sonra yine yeniden yoluşsak falan? Ama günün sonunda öyle çözümler bulsak ki, bir sonraki Onur Yürüyüşü’müzü dünya İstanbul Pride diye manşet atsa falan? He? Fena mı olur’?” idi.

Ay ben söylemekten yoruldum, insanların algısı almamakta yorulmadı! Veya gerçekten 5 dil falan yazmam gerekiyor bazılarında ‘basması’ için.

BAK TATLIM BEN SANA ANLATAYIM YİNE TAMAM?

Biz yayın hayatımıza başladığımız günden beri asla ve asla şöyle bir havamız olmadı;

En iyi biziz, en iyisini biz biliriz, en iyisini biz yaparız, herşey bizden sorulur.

Ve yine yayın hayatımız süresince en ufak birine eleştirimizi geçin, kötü sözümüz bile olmamıştır, sen kötü ve fesat kalbini yorma; inan arasan bulamazsın canım. Bu arada kötü cevapları değil ama ‘hakettiği’ cevapları alan homofobik, bir yaralı parmağa işemeyip, ona buna muhalefet olan kişilerden bahsetmiyorum ha! Sakın yanlış anlaşılma olmasın. Onlardan ara ara oluyor, şükür ki devamı da gelecek. Biz böyle SPoD’a, (tabi herkes şaşkın) ilk defa çıkışınca, yazdıklarımıza destek verenler de oldu, SPoD’a haksızlık yaptığımızı düşünenlerde. Buna da asla lafım yok, tek kelime bile. Ama neye ve kimlere lafım var bilir misiniz a dostlar!

  • ‘Doğru, bunu kim kiminle sevişmiş, ne yapmış, seks haberleri çıkan siz mi söylüyorsunuz’ kafasında olan dangalaklara!
  • CEVABIM: Canım senin küçükken beynin beşiğinin arasına falan mı sıkıştı Allah aşkına!? Hello It’s me! ‘Magazine’ kelimesinin Türkçe karşılığını artık anlayabilsen nasıl olur?? MAGAZİN M A G A Z  İ N
  • Alt alta yazmamı ister misin? Bak yine yazıyorum almıyor ya kafa? Ondan hani; GMAG / GAY-MAG GAY MAGAZİNE GAY MAGAZİN? Şimdi nasıl? Anlayabildin mi?
  • Dünyada yıllarca Attitude, Out Magazine dergilerini okursunuz, Türkiye’de yaptık tü kaka! Aşkım sen tü kaka diyebilir ve eleştirebilirsin, buna da laf yok, ama yazdığın şey o kadar abesle iştigal ki, totomun kasları ağrıdı gülmekten. Yapma!
  • Ne olur. Beyin 1. sınıftan terk.
  • Eleştiri sonuna kadar, beğenmeyebilirsiniz ama haberleri paylaşıp paylaşıp, her dakika stalk, 7/24 Gmag’de olup ‘iğrençsiniz’ dersen komik; çaktın?

GELELİM SEKS KONUSUNA

Delirdiğim başka bir konu! Ay canım benim seni yiyacağım! Şimdi biz eşcinsel magazin sitesi, dergisi, blogu, gazetesi, mecrası, yayını, cartu curtu adını sen koy, öyleyiz ya hani?? Anladığını umud ediyorum? Doğal olarak Gmag’de bunları görmekten rahatsızsan canım doğru yerde değilsin? Bunu peki anlasan?

Yıllarca herkesin seks hikayelerini sayfa sayfa okudunuz? E şimdi sanırsın biz porno sitesiyiz!? (ki olsaydık emin ol şimdiye çoktan Kim Kardashıan ile Türk lokumu yiyor olurdum) arada bir eşcinsel erkekler, seks, bla bla çıkıyoruz diye bu kadar rahatsızsan gerçekten sen de büyük bir problem var. Hemen ayakların totona vurarak bir psikoloğa koş.

BAŞLIKLARDA LEZBİYEN VE EŞCİNSEL EKLENTİLERİNE KIZANLARI NE YAPACAĞIZ PEKİ!????

100 yılın şakası gibi dimi? #Aysinirlerim hasthagım buraya cuk. Çok affınıza sığınarak, zaten üstüne alınması gereken alınacağı için; pardon ama siz manyak mısınız?! Ayol herhalde başlıklarımıza lezbiyen, eşcinsel ve transseksüel, biseksüel vb.  yazacağız. Bununla ilgili bile neler yazıyorsunuz! Arkadaşlar bunlar için inanın bana, ne mesajlar ve mailler alıyoruz aklınız durur!

HETEROSEKSÜELLER SİZİN KADAR HAKARET EDİP; YERSİZ, KÖTÜ, YIKICI ELEŞTİRİLER YAPMIYOR, YEMİN EDEBİLİRİM.

Neyin mücadelesini veriyoruz? Kim için? Siz sanıyor musunuz ki kolay?! Türkiye’de??! Efendim duyamadım?! Lütfen biraz empati. Tekrarlıyorum ve yine yeniden tekrarlayacağım; Eleştirin hem de çok, ama yalvarırım manasız, yersiz, sadece yıkıcı, fesatlık ve kıskançlık içeren eleştiriler değil de; biraz daha olumlu, yapıcı, Gmag bak bunu sevmedim de başımızın üstünde yeriniz var. Ama bunlar değil!

BİZ KAOS GL, veya Başka LGBT Dernekleri Değiliz!

SPoD’a böyle yazdık diye boşanma sürecine girmedik valla bakın. Gayet devam sevgi ve saygıya. Başlık neden böyle derseniz; Çünkü şundan da gına geldi de bize;

KAOS GL ve diğer derneklerle bir tutulmak. Yahu hepsine bayılıyoruz, en ufak bir sorun yok, ama biz MAGAZİN’iz onlar ise dernekler, oluşumlar, çok değerliler ama biz neredeyiz, onlar nerede! Bunu ukala bir tonla söylemiyorum, şu anlamda yani, hani dernekle bir magazin bir olamaz! imkansız! Lütfen artık bunu da anlayın.

Güzel birşey çıktığımızda ortada olmayan bazıları, en ufak ama minnacık, hatta bir kum tanesi kadar açığımızı gördüklerinde HURRA! Biz ne Hurra’lar gördük gül gül öldük lakin, hani artık biraz yazayım dedim. Anlatmak istedim.

Türkiye’de yaşayan homofobik, ayrımcı, sen feminensin, ay sen kadınsın, sen şişkosun, sen kelsin, sen …. vb. hakaretler eden, kendi aramızda zaten bitmek bilmeyen kavgaları sonlandırmayan eşcinsel erkeklere;

Lütfen elinizdeki fesatlığı, kıskançlığı ve KLAVYE KAHRAMANLIĞINI bir kenara ama çok çok çok, kimsenin farketmeyeceği bir şekilde kenara bırakın.

Biz yolumuza devam ediyoruz, Bu ülkede adımız Hıdır, elimizden gelen inanın budur. Bizi sevmeyen ve eleştirenleri de seviyoruz, ama yukarıda bahsettiklerimizi üzülerek belirtmeliyim ki HAYIR.

Sevgilerimle.

emirakgun@gmag.com.tr

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

93 Paylaşımlar
Paylaş93
Tweetle
Paylaş
Pin