Uludağ Sözlük’ün Homofobik, Beyin Terk Yazar’cıkları

 Uludağ Sözlük’ün Homofobik, Beyin Terk Yazar’cıkları

Riot police move to detain a person as they stop protesters for lesbian, gay, bisexual, trans and intersex rights from gathering in large numbers for LGBT Pride protest following a ban issued by the governor, in Istanbul, Sunday, June 25, 2017. The Istanbul governor’s office on Saturday banned the LGBT event, for the third year in a row, citing reasons of safety and public order.(AP Photo/Emrah Gurel)

Digiqole ad

Gerçekten öylesiniz!

Hülya Avşar ne demiş?

Okursun okursun eşşeklik baki kalır. (sadece bunu bile yazsam yeter ama, biraz döktürmek istiyorum izninizle)

Hey gidi Uludağ Sözlük hey. Onur Yürüyüşü birçok insana batarken, sizi niye bu kadar rahatsız etti anlamadım? Yani aslında Uludağ Sözlük asla okumam, Ekşi varken, Uludağ oldukça ‘çakma’ değil mi sizce de?

Dün yaşanan korkunç, kötü, umutlarımızı kaybetmemize neden olacak, şaşırtıcı müdahaleden sonra, Google amca ile yakın bir ilişki içerisine girip, ‘Onur Yürüyüşü’ yazınca, acaba ne çıkacak diye bakınıveriyorum sağa sola. Kendimi bir anda Uludağ Sözlük’ün ‘2017 lgbt onur yürüyüşü’ adlı başlığının içerisinde buluyorum, ama keşke bulmasaydım. Tanrım! Bu ne?! Neler yazılmış neler, LGBT’lerin ağızlarından girip, burunlarından çıkmışlar, homofobi, transfobi, biraz zorlasalar yakacaklar LGBT’leri! Evet dileyen isteyen herkes fikrini bu ülkede söyleyebilir (söyleyebilirse! Yere, zamana ve mekana göre değişiyor biliyorsunuz!) anlıyoruz ama, sen Uludağ Sözlük’sün ya! Bir kendine gel! Yazılanları moderatör görmüyor mu? Başlık, resmen hedef göstermelerle, nefret söylemleriyle dolu! Şaka gibi! Bu denli homofobiye destek vermeniz, bu denli ‘oh oh yazın gebersinler’ e yol açmanız gerçekten hayret verici, dehşete düşürücü! 

Bilmiyorum ya, biz cidden neyin mücadelesini veriyoruz?! Kendimizi ifade etmeye çalıştıkça, yıllar su gibi akıp giderken, tüm Dünya’da insan hakları oldukça gelişirken, nedir yani Türkiye’de problem?! Daha fazla destekçimizin olması gerekirken, gün geçtikçe nefret söylemleri, LGBT’lere karşı hakaretler, hedef göstermeler 200 km hız ile devam ediyor, artıyor! Buna göz yuman herkes bana göre aynı zihniyettir.

Biraz okumuş, araştırmış, bilgili insanların bu gibi platformlarda yazar olduğunu düşünüyordum, yok ne olur yalvarırım bunları yazanlar ‘okumamış’ olsun, cahil insanlar olsun, yobazlar olsun. Yok eğer okumuş insanlarsa, valla kendimi kesebilirim evde!

Uludağ Sözlük yazarlarını sevindirmek isterim izninizle;

Mutlu musunuz? Hadi şimdi saatlerce oturduğunuz o klavyelerinizi bırakın ve mastürbasyon yapın.

 

Sevgilerimle.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

93 Paylaşımlar
Paylaş93
Tweetle
Paylaş
Pin