Dünya Haberler

Umutsuz Kadın Eşcinsel Kocası ‘Düzelsin’ Diye 9 Yıl Dua Etmiş!

GMag
Yazar: GMag

Ali Anne, Love What Matters adlı blog sitesinde 9 yıldır evli olduğu kocası Kyle için ‘eşcinselliği gitsin diye’ dua ettiğini yazdı.

Anne’nin ifadesine göre, evlenmeden önce Kyle’nin gay olduğunu biliyormuş fakat evliliği yine de kabul etmiş. 

“Bir gün Kyle beni bir kenara çekti ve eşcinselliği konusunda sıkıntı yaşadığını söyledi. Benim cevabım ise ‘Güçlü bir hanıma ihtiyacın olacak!’ oldu.”

Dini değerlerle büyütülen çiftin hayatı, eşcinsel birlikteliğin yanlış olduğunu düşünerek geçmiş. Kyle müzmin bekarlık ile evlilik arasında bir seçim yapması gerektiğinde, aile kurmak isteğinden kendini alıkoyamamış.

Anne: “İkimiz de dua ederek gayliğini geçirebileceğimizi düşünüyorduk.”

Anne, evlenip çocuk sahibi olmaya başladıktan sonra işlerin yoğunlaştığını söylüyor. 

“Anne-baba olmak hayatımızı değiştirdi. Ne yaparsak yapalım evlatlarımız içindi. Hayat koşuşturmalı ve güzeldi. Fakat Kyle bir yandan kendisine karşı dürüst olamamanın sıkıntısını yaşıyordu.”

Anne, daha çok dua etmeyi ve çift psikologuna bile gitmeyi denediklerini anlatıyor.

“Düşündüğümüz şeylerden biri Kyle’nin gay olduğunu açıklaması fakat benle olan evliliğini sürdürmesiydi. Bu düşünce bana umut veriyordu.”

Ne var ki Kyle, gay olduğunu biliyorken karşı cinsten biriyle bir evlilik içinde bulunmanın doğru olmadığına kanaat getirmiş. 

Kyle: “Konu sadece seks değil. Bir erkeği sevmek ve bir erkek tarafından sevilmek. Bir erkek ile ilişki yaşamak istiyorum.”

Evlilik sona erse de çiftin arkadaşlığı bozulmamış.

Anne: “Ayrılma kararını vereli iki sene oluyor ve hayatlarımız bir hayli değişti.”

“Kyle’nin gay olduğunu açıklaması ve benim LGBT’ye desteğimi açıklamamın ardından, ailelerimiz ve arkadaşlarımızın %95’i bize sırt çevirdi. Kyle ile birbirimize romantik bir bağ ile bağlı olmasak da, birbirimizi derinden seviyoruz ve derinden bağlıyız.”

“Benim en yakın arkadaşım, ben de onun en yakın arkadaşıyım. Geleneksel olmasa da, ailemize bağlıyız.”

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin