Ünlü Yönetmen Woody Allen: Timothée Chalamet CMBYN ile Aday Olduğu Oscar’ı Kazanmak İçin Bana Saldırdı!

 Ünlü Yönetmen Woody Allen: Timothée Chalamet CMBYN ile Aday Olduğu Oscar’ı Kazanmak İçin Bana Saldırdı!
Digiqole ad

Yönetmen Woody Allen, üvey kızı Dylan Farrow’un çocuk istismarı iddialarına rağmen yıllar boyunca Hollywood’un en büyük yıldızlarıyla beraber filmler yaptı. Fakat #MeToo hareketiyle Allen’in çalıştığı bütün oyuncular kendisine savaş açtı.

Woody Allen, Hollywood’da çocuklara cinsel istismar iddiaları nedeniyle birçok zorlukla karşılaştı. Daha önce Allen ile çalışan birçok yıldız oyuncu, kendisiyle bir daha çalışmamak üzere yemin etti. Bu yemin eden oyunculara yönetmenin A Rainy Day in New York filminde yer alan oyuncu Timothée Chalamet de katıldı.

Yıldız, Allen ile çalışmalarından elde ettiği gelirin tamamını New York’taki cinsel istismara uğrayan LGBT’ler için açılmış olan RAINN isimli kuruma bağışladı. 2018’in ocak ayında Instagram üzerinden paylaştığı gönderide de şöyle yazdı:

“İyi bir iş elde etmek için iyi rol yapmanın tek kriter olmadığını öğreniyorum. Bu, geçtiğimiz birkaç ay içerisinde adaletsizliği, eşitsizliği ve bunların da üzerinde sessizliği bitiren güçlü bir hareketin başlamasıyla birlikte bana daha net bir şekilde görünmeye başladı.”

Fakat geçtiğimiz günlerde Allen, yayınladığı yazıda, Chalamet’in bunu Call Me By Your Name ile aday olduğu Oscar ödülünü kazanmak amacıyla yaptığını söyledi.

Allen, Timothée Chalamet’in sırf Oscar kazanabilmek için kendisini kınadığını iddia etti,

“Rainy Day filminde üç başrol oyuncuyla çalışmak hem mükemmel hem de keyifliydi… Fakat daha sonradan Timothée benimle çalıştığı için pişman olduğunu söyledi ve elde ettiği geliri bir kuruma bağışladı. Fakat kız kardeşime bunu, Call Me By Your Name ile aday olduğu Oscar ödülünü kazanmak için yaptığına dair yemin etti. Böylece ödülü kazanabilme ihtimalinin artacağını düşündü.” 

Chalamet ise henüz Allen’ın iddiasına yanıt vermedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

33 Paylaşımlar
Paylaş33
Tweetle
Paylaş
Pin