Ünlüler Homofobiye Karşı Hayali Çiftler Galerisi

 Ünlüler Homofobiye Karşı Hayali Çiftler Galerisi
Digiqole ad

Fotoğrafçı Olivier Ciappa “Hayali Çiftler” adını verdiği fotoğraf serisine yıllar önce memleketi Fransa’da eşcinsel çiftlere tanınacak olan evlilik eşitliği hakkına karşı, yükselen anti-gey protestolarla yayılmaya başlayan homofobiyi işaret ederek başladı. Sanatçı, Eva Longoria’dan şarkıcı Lara Fabian’a, aynı zamanda birçok oyuncu, atlet, şov yıldızına da objektifinde eşcinsel çiftlerin olumlu pozlarıyla yer verdi.

“Fotoğrafladığım ünlüler heteroseksüel, ama benim için önemli olan sizin fotoğrafta gördüğünüz hayali çiftlerin ve tasvir edilen ailelerin gerçek olduğuna inanabilmeniz”. Ciappa, The Huffington Post’a verdiği röportajda sözlerine şöyle devam ediyor: “Eğer aralarındaki aşkın gerçekliğini sezemez ve hissedemezseniz, bu benim başarısız olduğum anlamına gelir. Ve aşkın aşk olduğunu, kimin kimle yaşadığı fark etmeksizin, göstermek için sergi gerçek eşcinsel ailelerin, heteroseksüel ailelerin, tek ebeveynli ailelerin, engellilerin, farklı ten renginde ve kökende olanların, farklı dinlerin, genç çiftlerin ve yaşlı çiftlerin de temsillerine yer veriyor. Bütün bu fotoğraflar, gerçek ya da hayali, hepsi aynı derecede büyüleyici ve onları yalnızca hoş değil ayrıca zamansız yapan sımsıcak siyah beyaz bir stile sahip”.

Paris’te bir saldırıya uğramış olsa da, sergi oldukça etkili bir çıkış yaptı, şu an dünyayı dolaşıyor ve bu yıl ABD’de, muhtemelen Los Angeles’ta, sergilenmek üzere bir program oluşturulmaya başlandı.

Harika portrelerden bazılarını görmek için galeriye göz atın.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin