Vadedilmiş Toprak’ta Gay Prensle Çiftçinin Aşkı Çocuk Kitabında

 Vadedilmiş Toprak’ta Gay Prensle Çiftçinin Aşkı Çocuk Kitabında
Digiqole ad

Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington’lı iki yazar internette bir kampanya başlatarak bir prensle çiftçi bir çocuğun ormanda tanışıp aşık olmalarını anlatan hikaye kitapları için destek topladı.

“Vadedilmiş Toprak” 5 ile 10 yaş arası çocuklar için yazılmış ve “Arkadaşlık, macera, sorumluluk ve aşk hakkında fantastik bir hikaye” olarak tanımlanmış.

Projenin Kickstarter sayfasında Adam Reynolds ve Chaz Harris kendileri küçükken istedikleri ama gerçekleşmeyen şeyleri şimdiki küçükler için yaratmak istediklerini belirtti.

“LGBT hikayeleri basılı ya da çevrimiçi şekilde çok yavaş bir büyüme gerçekleştiriyor. Biz de sekiz yaşındaki hallerimizin ihtiyaç duyabileceği bir hikaye yazmak istedik.”

“Çocukluğumuz ve ergenliğimizde bize “evli mutlu çocuklu”nun gay versiyonları olabileceğini de gösteren rol model olabilecek insanlar ya da hikayeler yoktu. Biz de birlikte böyle bir şey yapmak istedik.”

e7355f2a8c05656c330c1b3da0752adb_original

İkili kitabın çocuklarına herkesin birbirine cinsiyetten bağımsız bir şekilde başka birine aşık olabileceğini göstermek isteyen ebeveynler için oldukça yararlı olmasını umuyor. Ayrıca bu sadece bir gay hikayesi değil. Ana karakterin cinselliği hiç sorgulanmıyor. Olan şey sadece iki erkeğin tanışıp birbirine aşık olması.

Kitabın 11 Ekim 2016’daki Ulusal Açılma Günü’nde piyasaya sürülmesi düşünülüyor ancak bunun için öncelikle kampanyadaki hedef gelir olan 25.000 dolarlık bağışı 14 Nisan’a kadar toplamak gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin