Victoria’s Secret’in İlk Trans Modeli Valentina Sampaio Tarih Yazdı!

 Victoria’s Secret’in İlk Trans Modeli Valentina Sampaio Tarih Yazdı!
Digiqole ad

Victoria’s Secret ekibine yeni bir model katıldı: Valentina Sampaio. Brezilyalı modeli özel kılan ise, markanın ilk trans modeli olması.

Sampaio aynı zamanda Vogue kapağında da yer alan ilk trans model.

Genç model, geçtiğimiz günlerde VS Pink ile gerçekleştirdiği çekimin kamera arkası görüntülerini Instagram’da paylaşmıştı.

Elle Brasil’in kapağında da birkaç kere yer almış olan Sampaio’ya ilk sosyal medya tebriği bir başka Victoria’s Secret modeli Lais Riberio’dan geldi: “VS tarihindeki ilk trans model! Bu beni inanılmaz mutlu etti.”

Marka geçtiğimiz aylarda pazarlama direktörü Ed Razek’in talihsiz yorumları nedeniyle büyük bir tepki görmüştü. Razek, Victoria’s Secret defilelerini “transların olamayacağı kadar güzel bir yer” olarak nitelemişti.

Tepkinin şiddeti öyle büyüktü ki, marka önce tarihinin en düşük ratingli defilesini yaptı sonra ise 2019 defilesini iptal etmek durumunda kaldı. Razek açıklamaları için özür dilemiş olsa da marka tarafından bir yaptırım uygulanmadı.

Tüm bu dramayı bir kenara bırakırsak, Valentina Sampaio trans bir model ve dünyanın en büyük markalarından birisi için çalışacak! Kendisini tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

99 Paylaşımlar
Paylaş98
Tweetle
Paylaş
Pin1