fbpx   .  

Gişe Rekortmeni Korku Filmine LGBT Desteği! Xavier Dolan O (IT) Bölüm 2’de!

2017’de beyaz perdeye taşınan ‘O’ filminin devamında gay bir çift yer alacak fakat, mutlu son uzak bir ihtimal olarak gözüküyor.

Dikkat! Devam etmeden önce yazının spoiler kaynadığını belirtelim.

O: Bölüm 2, Eylül 2019’da çıkacak. Filmde kaybedenler kulübünü canlandıracak isimler ise bu ay açıklandı. Oyuncular arasında Jessica Chastain ve James McAvoy bulunuyor.

 

 

Ana karakterlere ek olarak, Deadline’nin haberine göre Stephen King’in kitabından uyarlama olan filmde gay bir çift de olacak. The Carrie Diaries ve Gossip Girl’den tanıdığımız Taylor Frey, Don Hagarty adındaki gay bir karakteri canlandıracak. Hagarty’nin filmdeki sevgilisi olan Adrian Mellon ise Farm’da Tom, Boy Erased’de Mommy rolleriyle yer alan Xavier Dolan tarafından canlandırılacak.

Frey ve Dolan’ın filmdeki rolleri kısıtlı olsa da, Hollywood’un LGBT oyuncu konusundaki sıkıntısını göz önünde bulundurunca buna da şükür diyoruz.

Ne yazık ki çifti makus bir talih bekliyor. Bir fuar esnasında homofobik bir saldırının kurbanı olan Derry ve Maine, sağlam bir dayak yiyor.

Kitaba göre ise, ikili yedikleri dayaktan sonra köprüden atılıyor ve Pennywise, şeytani baş kahraman, tarafından akşam yemeği oluyorlar.

Devam filminin çekimleri bu ay başlayacak ve Bill Skarsgård bu filmde de Pennywise rolünde bizlerle olacak. Şeytani karakter, ilginç bir şekilde ilk filmde izleyenler tarafından çekici bulunmuştu.

Kitaptan uyarlama olan ilk filmde, kitaptaki bazı kuir sahneler atlanmıştı. Bu sahnelerin başında zorbalardan Patrick Hocksetter ve Henry Bowers arasında yaşanan ilişki geliyor.

Tartışmaya müsait bir başka sahne de, kaybedenler kulübünün tüm üyelerinin ergenlikten yetişkinliğe geçmek adına grubun tek kız üyesi olan Beverly ile yaptığı karşılıklı rızaya dayalı seks.

Beverly’nin bir seks objesi gibi gösteriliyor oluşu bir çok eleştirinin odak noktası olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.