fbpx   .  

Yabancı Dizilerin Ying-Yang’leri

Ülkemizde de birçok takipçisi olan yabancı diziler oyuncu kadrolarındaki iyi ve kötü rollerindeki yakışıklılarla bizi iki arada bir derede bırakmaya devam ediyor. Kötülüğü simgeleyen aktörlerin göz alıcı yakışıklılığı kimi zaman “kime göre kötü?” sorusunu sormamıza neden olmuyor değil.

Mesela en çok izlenen dizilerden olan Vampir günlüklerindeki Salvatore kardeşler bunun en iyi örneklerinden. İyi olan Jason Salvatore ve Kötü kardeşi oynayan Damon Salvatore hayranları da bu kararsızlığı yaşayanlardan.

tb___bill_and_eric_by_stasiabv-d5cd9zaBir diğer çok izlenen ve final yapan vampir dizisi True Blood da da durum farksız. Sarışının adı esmerin tadı sorunsalı yaşatan dizide Bill Compton rolünde izlediğimiz aşk adamı Stephen Moyer, kötü ama bir o kadar da çekici Eric Nortman’ı canlandıran Alexander Skarsgard’ a karşı.

 

16781735_ARGEBcFd_c_largeBir diğer sarışın esmer çekişmesi de 6 Sezon nefesimizi tutarak izlediğimiz Lost dizisinde yaşanmıştı. Doktor herşeyi bilen Jack karakteri ile herkese lakap takması ve umursamaz tavırlarıyla kalpleri eriten Sawyer a karşı. Daha sonra Magnum reklam filminde izlediğimiz ve ülkemize de gelen Josh Holloway (Sawyer) bu yarışta bir adım öndeydi sanırım.

winchester1Supernatural dizisinde de bir kardeş vakasıyla karşı karşıyayız. Dean ve Sam Winchester kardeşler de yakışıklılıklarıyla takipçilerini ikiye bölmüş durumdalar.

 

brothers-elijah-hot-joseph-morgan-Favim.com-1706903Son olarak hala 2. sezonu devam eden köken vampirlerin anlatıldığı THE ORIGINALS dizisindeki Mikaelson kardeşlere bakalım. Burada da karşımıza Asalati ve dürüstlüğü simgeleyen Elijah Mikaelson ve kötülüğün vücut bulmuş hali Klaus Mikaelson çıkıyor. Elijah rolüne hayat veren actor Daniel Gillies bu yarışta önde gözükse de Klaus yani Joseph Morgan da hatrı sayılır bir hayran kitlesine sahip.

Yaşar İşgörenler
E-Posta: yasar.isgorenler@gaymag.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.