fbpx   .  

“Yalnız Bir Eşcinsel Baba Olarak, Aşk Hayatına Sahip Olmak Kolay Değil”

Bir eşcinsel erkeğe göre, yalnız bir baba olmak ve flört etmek çok zor.

2010 yılında Juan Garcia 19 yaşındayken, kızı Y’zvel dünyaya geldi.

“Ben her zaman bir aile istediğimi biliyordum.”

Juan, içindeki bu sevgi boşluğunu doldurmak istedi. 2009’da Juan ve en yakın arkadaşı Carol Fredericks bir çocuk sahibi olmaya karar verdiler.

 

Kızının doğduğu günü, Juan “en mutlu günü” olarak tanımlıyor.

 

Kızı, Juan’ın hayatındaki tek önceliği halini aldı ve Juan bütün ilgisini kızına yoğunlaştırdı. Bununla birlikte de yalnız bir babanın aşk hayatına sahip olmasının zor olduğunu gördü.

“Görüştüğüm insanlar ve sevgililerim oldu. Ancak gördüm ki yalnız bir baba olmak ve aynı zamanda aşk hayatını yürütmeye çalışmak gerçekten zormuş. Beni çok seven, ancak ebeveyn olmaya veya bu sorumluluğa sahip olmaya hazır olmayan insanlarla karşılaştım.”

İlk başlarda Juan’ın kızının olması karşı tarafı memnun eden bir durum olsa da sonrasında hepsi değişti. Hatta bir tanesi, ilişki ilerleyip Juan’ın yanına taşındıktan sonra, artık yapamayacağını söyledi ve ayrıldılar.

“Kızım için her şeyi yaparım. Onun yakınına ‘herhangi biri’ni getirmeyeceğim. Onu gerçekten sahiplenebilecek biri olmalı. O benim her şeyim. Onun, canını yakacak herhangi bir insana bağlanmasını asla istemem.”

2015’te Tommy Espinoza ile tanıştılar ve birbirlerinin numaralarını aldılar. Bir süre sonra konuşup sonrasında konuşmayı kestiler.

Yaklaşık bir sene sona Juan’ın bir arkadaşı onu biriyle tanıştıracağını söyledi. İşin ilginç tarafı bu kişi Tommy’ydi! Buna inanamadılar.

Bir kaç ay sonra sevgili oldular ve her şey çok iyi gitti.

Juan şunu söyledi:

“Kızımla etkileşim kurma yöntemi şaşırtıcıydı ve kalbimi eritiyordu. Sonunda beni ona aşık eden şey buydu. Kızım kesinlikle onu çok seviyor. Onu doğum gününde Disney World’e götürdük ve Tommy’ye ilk defa ‘baba’ dedi.”

Juan, Tommy ile olan ilişkisinin mükemmel olduğunu, çünkü onun da gerçekten bir aile istediğini söyledi.

“İlişkimiz çok kolay ve her şey hakkında konuşuyoruz. O gerçekten en yakın arkadaşım, danışmanım ve eşim.”

Geçen yıl Belize’e olan bir gezilerinde Tommy dizlerinin üzerine çöktü ve evlenme teklifi etti.

Juan ise heyecanla “Evet” dediğini belirtti. Üstelik kızı da çok mutlu olmuştu çünkü Tommy’yi çok seviyordu.

Çift geçen yıl Teksas’ta birlikte yaşamaya başladı.

Ve çok güzel bir şey oldu! Eski bir arkadaşları, onların ailelerini daha da büyütebilmesi için yumurtalıklarını bağışlayabileceğini söyledi.

Juan son olarak şunları söyledi: 

“Kızım küçük bir kardeş istiyor. Bebeklerle mükemmel bir ilişki kuruyor ve beslemeden gaz çıkarmaya, bir bebekle saatlerce oynamaya kadar her konuda yardımcı olur. Yapmadığı tek şey bezleri değiştirmek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.