Yaş Farkının Eşcinsel ve Biseksüel Erkekler İçin Önemsiz Olmasının 7 Nedeni

 Yaş Farkının Eşcinsel ve Biseksüel Erkekler İçin Önemsiz Olmasının 7 Nedeni
Digiqole ad

Yaş sadece bir sayıdan ibarettir (en azından bize öyle dendi). Ama bizce, eşcinsel erkekler heteroseksüellere göre genellikle partnerlerinin yaşını daha az önemsiyor. Bize göre bu iyi bir şey ve bu durum tesadüf eseri de değil.

İşte yaş farkının birçok eşcinsel ve biseksüel erkek için önemsiz olmasının 7 nedeni!

1. Yaşlarımız kaç olursa olsun aynı şeyleri tecrübe ediyoruz

Yalnızca ötekileştirilen bir topluluğun (LGBT topluluğunun) parçası olduğumuz için bile benzer tecrübeleri paylaşabiliyoruz. Açıkça ilişki yaşayan ve eşcinsel/biseksüel olarak tanımlanan her eşcinsel/biseksüel erkek, hayatının bir noktasında cinsel yönelimini alenen ifade etmek zorunda kalmıştır. Ayrımcılığa ve homofobiye maruz kalmanın nasıl bir şey olduğunu hepimiz biliyoruz. ‘Öteki’ olmanın nasıl bir şey olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu konuda yaşımızın bir önemi yok. Hepimiz, sadece eşcinsel olduğumuz için birtakım tecrübeleri paylaşıyoruz.

2. İlişki yaşayabileceğimiz insan sayısı kısıtlı

Çok az sayıda insanla birlikte olabiliyoruz. Koskocaman bir şehirde yaşıyor olsak bile, birlikte olabileceğimiz insan sayısı maalesef şaşırtıcı derecede az. Bu sebeple, eğer kendimizi sadece bizden iki yaş büyük ya da küçük erkeklerle birlikte olacak şekilde kısıtlasaydık, birlikte olacak birini bulma şansımız çok daha azalırdı. Çoğu eşcinsel erkek bunu yapmayı göze alamaz. Biriyle ilişki yaşamak zaten başlı başına zor bir iş.

3. Eşcinsel/Biseksüel erkeklerin olgunluk seviyeleri değişkenlik gösterir

Hepimiz ruhen aslında 40’lı yaşlarında olan 22 yaşındaki eşcinsel bir erkek tanımışızdır. Aynı zamanda bunun tam tersine de denk gelmişizdir, 22 yaşındaymış gibi davranan 50 yaşlarındaki erkeklere yani. Birinin ne kadar olgun olduğu, hangi yılda doğduğundan daha önemlidir.

4. Birçoğumuz çocuk sahibi olmayı istemeyiz

Çocuk sahibi olmayı istememek, yaş farkının önemini yitirmesine iyiden iyiye yardımcı oluyor. Cinsel yönelimleri fark etmeksizin, 22 ve 50 yaşlarındaki iki insanın çocuk sahibi oldukları zaman büyük sıkıntılar yaşayacaklarını düşünüyoruz. Ama eğer çocuk istemiyorsanız tüm bunlar için endişelenmek zorunda değilsiniz.

5. Hayatta kat ettiğiniz yolun bizim için yaşınızdan daha önemli olduğunun bilincindeyiz

Bizden yaşça büyük ve yaşça küçük erkeklerle beraber oluyoruz. Sonunda farkına varıyoruz ki, hayatta varmış olduğumuz nokta, biyolojik yaşımızdan çok daha önemlidir. Yani eğer biriniz hala üniversite öğrencisi, diğeriniz de bir Fortune 500 şirketinin CEO’su ise, hayatta cidden farklı yerlerdesinizdir. Birbirinizle anlaşabilmeniz ve ilişki yaşamanız sizin için çok zor olacaktır. Ama eğer ikiniz de yüksek lisans öğrencisiyseniz, karşınızdaki insanın sizden 20 yaş büyük ya da küçük olmasının cidden o kadar da önemi yoktur.

6. Yaşlansak bile hayattan keyif almasını biliriz

Eşcinsel erkekler, yaşları kemale erse bile hayattan zevk alır. 50’li yaşlarınızda bir gay bara uğramanın utanılacak en ufak bir yanı yoktur. Kaç yaşında olursa olsun erkek arkadaşınızla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Biraz eğlenmek için asla çok yaşlı sayılamayacağınızdan eminiz.

7. Cidden, gözümün içine baka baka bana bir olgun erkekle sevgili olamayacağımı mı söyleyeceksin?

Bu ne cüret? Olgun erkekler AŞIRI seksi! Onlardan biriyle çıkmayı kesinlikle isterdim, tanrı şahidim olsun ki kimse beni durduramaz!

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

89 Paylaşımlar
Paylaş89
Tweetle
Paylaş
Pin