Yaşlı LGBTler Genç Aktivistlerle Bir Yemek Masasında Buluştu

 Yaşlı LGBTler Genç Aktivistlerle Bir Yemek Masasında Buluştu
Digiqole ad

Whoopi Goldberg, Andy Cohen, Lance Bass ve Sarah Paulson, genç ve yaşlı LGBT’leri bir araya getirdi.

LGBT topluluğunun yaş ayrımcılığı ile ilgili bir sıkıntısı var mı? Daha doğrusu, LGBT büyüklerimizin deneyimlerini ve bilgeliğini göz ardı mı ediyoruz? SAGE, ABD’deki LGBT yaşlıları desteklemek için çalışan en büyük organizasyondur. 1978 yılından bu yana, yaşlı LGBT insanların ve bakıcılarının yaşamlarını desteklemek ve iyileştirmek için çalışmaktadır.

Bu organizasyon, “SAGE Table” adlı yeni bir girişim başlattı. 18 Mayıs’ta, insanlardan bir yemek yemesi ve her yaştan LGBT insanları ve destekçilerini davet etmesini istiyorlar. Parkta bir kahvaltı, brunch, süslü restoran akşam yemeği veya piknik olabilir. Amaç, “topluluklarımızı güçlendirecek kuşaklar arası bağlantılar kurmak”. Etkinliğin tanıtımına yardımcı olmak için fotoğrafçı ve aktivist Levi Jackman Foster ve dijital strateji uzmanı Michael Hoffman bir araya geldi.

Oluşturdukları portre dizisinin ismi ise “Families We Make (Oluşturduğumuz Aileler)”. Her fotoğrafta efsanevi LGBT aktivistleri ve kahramanları; daha genç, gelecek vaat eden kampanyacılarla bir arada.

Fotoğrafçı Levi Jackson Foster, nesiller arası sohbetleri ve dostlukları teşvik etmenin neden bu kadar önemli olduğunu düşündüğü sorulduğunda şunları söyledi;

”LGBT topluluğunda, ailenizden uzak durmanız çok yaygındır; çocuk sahibi olmak ise çok yaygın değildir. Bunun da ötesinde, bizi yabancılaştıran belirli çeşit ayrımcılıkla karşı karşıyayız. Gençler tarafından göz ardı edilmesine rağmen, yaşlanma kaçınılmazdır ve topluluk üyeleri yaşlandıklarında çoğu kez çok az yardım ve destek buluyorlar. Çapraz kuşaklar arası sohbetler, yaşlanan toplumumuzun korunması için önemli bir faktör olmakla birlikte, hayatımızı yeni perspektifler ve ilişkilerle zenginleştiriyor.”

Bu fotoğraf serisini oluştururken; zorluklarda, aşk hikayelerinde ve başarılarda görülen ortak bir zemini gördük ve dostluklar bir kaç dakika içinde oluşmaya başladı.

Videoyu izlemek isteyenler için;

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin