Years & Years’dan Rengarenk bir Video

 Years & Years’dan Rengarenk bir Video
Digiqole ad

Pop grubu Years & Years yeni videolarıyla seksi video kliplerin sadece heteroseksüel yıldızların tekelinde olmadığını kanıtladı.

Bir zamandır LGBT ailesiyle bir video çekmek istiyordum ve Desire şarkısını bu yönde bir fırsat olarak gördüm.” diyor grubun vokalisti ve esas adamı Olly Alexander. ”Tüm videolarımızda benzer öğeler var: sihirli dünyalar, sembolizm, renkli ışıklar… Bu sefer cinselliği de bu karışıma katmak istedim. Seksi bir video çekmek istedim.”. Kendisi de gay bir birey olan Olly, seksi kavramının pop dünyasındaki kısıtlanmasından yakınıyor; ”Herkesin seksi kelimesi için farklı bir tanımı var, neden sürekli seksinin aynı versiyonu ısıtıp ısıtıp önümüze sürülüyor? Kadın ve erkeklerin nasıl seksi hissetmesi gerektiğine, seksinin ne olması gerektiğine dair bir kanun mu var? İki kadın, iki erkek, bir grup cinsiyetsiz insan, bence hepsi seksi olabilir. Hepsi cinselliğin pozitif ve neşeli bir ifadesi olma potansiyeline sahip, ve bundan zevk almak için belli bir cinsiyetten olmanıza gerek yok.”

2 untitled-article-1457090065

Şarkıda ‘Habits (Stay High)’ şarkısıyla üne kavuşmuş kadın vokalist Tove Lo ile düet yapan grup, pop müzikteki tekdüzeliği kırma isteklerini şöyle dile getirdi;

”Poptan ne bekliyoruz? Pop yıldızlarından? Peki ya gay olanlarından? Bu soruların cevaplarını bilmiyorum, ama kendi adıma söyleyebilirim ki cinsel kimliklerin kısıtlı bir temsilini ekranımda ve dinlediğim müziklerde duymaktan sıkıldım. Çoğulculuk istiyorum. Cinselliğimizi ve kimliklerimizi tüm o güzel, iç içe, rengarenk hallerinde ifade etmekten korkmamalıyız. Ben gurur duymak istiyorum. İstersem bu gururumu da apaçık bir şekilde gösterebilmek istiyorum.”

Darısı pop dünyasının geri kalanının başına!

 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin