Yeni Bir Araştırma, Evli Eşcinsel Çiftlerin Heteroseksüel Çiftlere Oranla Daha Az Gergin Olduğunu Buldu

 Yeni Bir Araştırma, Evli Eşcinsel Çiftlerin Heteroseksüel Çiftlere Oranla Daha Az Gergin Olduğunu Buldu
Digiqole ad

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmada, evli eşcinsel çiftlerin genel olarak evli heteroseksüel çiftlere oranla daha memnun hissettiği ortaya çıktı.

Araştırma, orta yaşlı 756 ABD’li çifte odaklandı ve bu sayının 378’ini gayler ve lezbiyenler oluşturuyordu. Çiftlerden evlilikleri ve eşleriyle ilgili hissettikleri strese ilişkin günlük tutmaları istendi.

New York Times’a göre, heteroseksüel evliliklerde kadınların en yüksek düzeyde “psikolojik sıkıntı” hissettikleri tespit edildi. Eşcinsel evliliklerde ise erkekler en düşük oranı bildirdi. Heteroseksüel evliliklerde erkekler, eşcinsel evliliklerde ise kadınlar benzer seviyelerde sıkıntı yaşadıklarını bildirerek orta seviyede yer aldı.

Çalışmanın baş yazarı Michael Garcia, daha önceki araştırmalarda da “kadınların genel olarak ilişkilerde en fazla sıkıntı hissettiğini” sonucuna vardığını bildirdi. Yeni çalışma ise bunun sadece erkeklerle evli kadınlar için geçerli olduğunu göstermiş oldu.

Times heteroseksüel evlilikler için, “eşcinsel evliliklere göre daha fazla gerilime, iletişimsizliğe ve kızgınlığa maruz kalıyor,” diye yazdı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

99 Paylaşımlar
Paylaş99
Tweetle
Paylaş
Pin