Yeni Bir Araştırmaya Göre En Kötü Seks Performansı Biseksüellere Ait

 Yeni Bir Araştırmaya Göre En Kötü Seks Performansı Biseksüellere Ait
Digiqole ad

Yeni bir araştırmanın sonuçlarına göre, ailesine, arkadaşlarına ve eşine tamamen açılmış biseksüeller, cinsel ilişkide en az tatmin hissini yaşıyor.

Geçen hafta geleneksel Scientific Study of Sexuality konferansında sunulan araştırma, biseksüeller partnerlerine tamamen açılmışsa, partnerlerinin en çok tatmini yaşadığını bildirdiğini ortaya çıkardı.

Insider’a göre araştırmacılar, şaşırtıcı bulguları iki şey ile ilişkilendirdi. Kimliklerinin silindiği hissi olan ‘bi-erasure’ ve karşı cinsten biriyle ilişki halinde olmaları.

Kimliklerinin tanınmadığını düşünen biseksüellerin de daha az romantik ve cinsel tatmin yaşadığı bulundu. Araştırmacılar, bulguları bir araya toplamak için karşılıklı cinsten oluşan 142 çift üzerinde araştırma yaptı ve bu çiftlerden birisi biseksüelken diğer değildi. Daha sonra çiftlere, ilişkilerinde hissettikleri romantik ve cinsel tatmin hakkında sorular soruldu.

Araştırmacılar biseksüellerin (aynı zamanda karşı tarafın da) bir ilişkide mutlu olmasının birkaç kritere bağlı olduğunu buldu.

Ailesi biseksüel olduğunu bilen katılımcılar, aynı kimliklerinin bilinmediğini ya da tanınmadığını hisseden katılımcılar gibi, daha az romantik ve cinsel tatmin hissettiklerini bildirdi.

“Biseksüel biri kendi kimliği konusunda ne kadar olumsuz hissediyorsa, partneri de aksine daha çok cinsel tatmin yaşıyor.”

Geçen hafta düzenlenen konferansta konuşan Laura Vowels, biseksüellerin aileleri cinsel yönelimleri yüzünden kabul edici olmadığı için ilişkilerde daha mutsuz hissedebileceğini söyledi. Bunun da bir ilişkide memnuniyetsizliğe yol açabileceğini öne sürdü.

Önceki çalışmalar, “bi-erasure”un aşırı derecede zarar verici olabileceğini gösterdi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

455 Paylaşımlar
Paylaş455
Tweetle
Paylaş
Pin