Yeni Bir Araştırmaya Göre Eşcinsel Erkeklerin% 30’u Açık İlişki Yaşıyor

 Yeni Bir Araştırmaya Göre Eşcinsel Erkeklerin% 30’u Açık İlişki Yaşıyor
Digiqole ad

Yeni bir rapor, eşcinsel erkeklerin yaklaşık üçte birinin açık ilişkiler içinde olduğunu öne sürüyor. Aralık ayında 3517 eşcinsel erkeğin katıldığı bir ankette, San Francisco merkezli Eşcinsel Terapi Merkezi yüzde 30’unun partnerleriyle kesinlikle tek eşli olmadığını ortaya çıkardı.

Eşcinsel Terapi Merkezi’nin web sitesinde belirttiği gibi, bu sonuçlar, eşcinsel erkekler arasındaki açık ilişki oranının, daha önce “yaklaşık% 50’sinin ilişkinin dışında sekse izin verdiğini” öne süren önceki çalışmalardan biraz daha düşük olduğunu gösterdi. Bu rakam muhtemelen San Francisco Eyalet Üniversitesi tarafından yürütülen ve yarısının tamamen tek eşli olmadığını gösteren, 2010 yılında 556 eşcinsel erkek çiftin katıldığı bir anketten gelirken, 2013 yılında Hunter Koleji’nden yapılan bir araştırma, partneri olan eşcinsel erkeklerin %42’sinin açık ilişkilerde olduğunu göstermişti.

Eşcinsel Terapi Merkezi araştırmasına göre, açık ilişkilerde olan eşcinsel erkeklerin yaklaşık% 42’si birincil partnerlerine sahip oldukları diğer cinsel temasları anlatırken, % 33’ü “sorma, söyleme” politikası izliyor.

Ankete katılanlar tarafından bildirilen en yaygın politikalar, diğer insanlarla yalnızca evin dışında seks yaptıkları, yalnızca birincil partnerleri varken başka insanlarla seks yaptıkları veya yalnızca partnerleriyle konuyu tartıştıklarında diğer insanlarla seks yaptıklarıydı.

Eşcinsel Terapi Merkezi’nin kurucusu ve yöneticisi Adam Blum, bu son bulgular hakkında bazı endişelerini dile getirdi.

Rapora eşlik eden açıklamasında,

“Partnerler cinsel ilişkilerini gizlemeye çalıştığında, bu neredeyse her zaman yıkıcı olan yalana yol açabilir. Her iki taraf da açık ilişkinin kuralları konusunda hemfikir olsa bile yalan keşfedilirse, genellikle çift için çok acı verici olur.”

Organizasyonun sitesinde yazan Blum, mutlu ve istikrarlı bir açık ilişki için birkaç kural ortaya koydu.

“Partnerinizle açıkça konuşun,” diyen Blum, tek eşli olmayan bir ilişki içinde olan bireylerin de uzun süreli partnerlerine değer vermeyi, birbirlerini ne kadar sevdiklerini, birbirlerine ne kadar bağlı olduklarını söylemeyi, onu gördükleri için ne kadar mutlu olduklarını ifade etmeyi unutmamaları gerektiğini ekledi.

Blum ayrıca birbirlerinin ihtiyaçlarını dinlemeye ve ilişki için belirlenen kurallara bağlı kalmaya da önem verdi. Bir şeyler yolunda gitmiyorsa her zaman yeniden müzakere edebilirler, ancak bu iletişim gerektirir, dedi.

Blum, “Birçok erkek için, diğer erkekleri içeren cinsel deneyimleri keşfetmeye başlamanın en rahat yolu üçlü ilişkidir” dedi. “Partneriniz zamanla üçlü ilişkiye merak duymaya başlarsa, size önemli bir fırsat verilecek. Bu deneyim sırasında ona iyi bakarsanız, gelecekteki cinsel deneyimlerle ilgilenmeye devam etme şansını artırabilirsiniz. “

Ancak herkesin açık bir ilişki istemediğini akılda tutmanın önemli olduğunu da sözlerine ekledi. Olasılığı keşfetmek – sadece sohbet içinde olsa bile – her zaman tek eşli bir partnerle daha derin bir yakınlığa neden olabilir. Ayrıca ilişkinin seyrini sürdürdüğünü de ortaya çıkarabilir.

“Çiftler, partnerleriyle herhangi bir şey hakkında onları birbirine yaklaştıracak şekilde konuşma becerisini öğrendiyse, o zaman iyi durumdalar,” diyerek sözlerini bitirdi Blum. “Henüz zor konuşmalar yönetme sanatını öğrenmedilerse, o zaman açık ilişkileri ayrılık ve acı verici hayal kırıklığı riski altında olabilir. “

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

33 Paylaşımlar
Paylaş33
Tweetle
Paylaş
Pin