fbpx   .  

Yeni Bir Çalışma Hetero Erkeklerin “Bromance”leriyle Öpüşüp Sarıldığını Ortaya Çıkardı

“Bromance”lerin gerçek olduğu ortaya çıktı.

Cinsiyet Rolleri: Araştırma Dergisinde yayınlanan yeni bir araştırma, 30 İngiliz lisans öğrencisi için hetero erkeklerin en iyi arkadaşlarıyla gerçekten nasıl başa çıktıklarını keşfetmeleri için bir dizi derin soru sordu.

Sonuçlar şaşırtıcıydı ve kapalı kapılar ardında heteroseksüel erkekler için neler olduğunu gözler önüne seriyordu.

 

Araştırmacı Adam White konuyla ilgili şunları söyledi;

 

“Katılımcıların düşüncelerine göre, bromantik arkadaş ‘senin her zaman gerçek anlamda yanında olan ve daima senin arkanı kollayacak kişi’ anlamına geliyor.”

“Karşılıklı destek sınırsız ve sarsılmaz olarak algılanan arkadaşlar arasında bir bromance var. Katılımcıların tamamı, en azından bir bromance olarak sınıflandırdıkları bir ilişki yaşadıklarını söyledi. “

Daha ilginç bir şekilde, erkeklerin biri hariç; en sevdikleriyle öpüşme, kucaklaşma gibi düzenli olarak “cinsel olmayan fiziksel yakınlık” yaptıklarını söyledi.

“Katılımcılardan biri hariç hepsi bromance’leriyle yatakta takılıp muhabbet etmenin gayet normal olduğunu ve en az bir kere öpüşmüş olduklarını dile getirdi.”

Bilmeyenler için küçük bir not: Bromance kelimesi bro (abi, dost) ve romance (romantizm) kelimelerinin birleştirilmesiyle türemiş olup, anlamı ise; “iki erkek arasındaki yakın ancak cinsel/fiziksel olmayan ilişki”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.