Bu Yılın En İddialı ‘4’ LGBT Onur Yürüyüşü

 Bu Yılın En İddialı ‘4’ LGBT Onur Yürüyüşü
Digiqole ad

İspanya’dan Almanya’ya, oradan ABD’ye. Hangi Onur Yürüyüşünde hep olmak istedin?

Ve resmen Onur Yürüyüşü sezonu açılmış bulunmakta! Evet kendi ülkende katılmak güzel olabilir belki ama bakalım dünyada neler olup bitiyor?

1 NYC Pride – 23-25 Haziran 2017

Geçen sene 30.000 kişinin yürüyüşü ile bir rekora imza atıldı. Yürüyüş alanı dışında toplam katılan insan sayısının ise yaklaşık 2-2.5 milyon olduğu tahmin ediliyor… Ne sayı ama! Bu sene biraz daha protesto ruhlu olacakmış NY onur haftası. Çinli LGBT aktivist lider Geng Le, trans aktivist Brooke Guinan gibi isimlerin olacağı onur haftası şimdiden bir çok insanı heyecanlandırmış!

Grammy’li ünlü counrty şarkıcsı LeAnn Rimes da PrideFest partisini coşturacak isim olacakmış! Years & years ve Tegan and Sara da festivalde sahne alacak isimler arasında!

2 Madrid WorldPride– 23 Haziran-2 Temmuz 2017

İspanya! Daha önce dünyanın en eşcinsel dostu ülkesi seçilmişti! Onur Haftası İspaya’da bu yıl 40. yaşını kutluyor! Organizatörler 3 milyondan fazla katılımla bu yılın en büyük LGBT partisi olacağından şimdiden emin! Etkinliğin bir de ciddi bir yanı var, Dünya İnsan Hakları Konferansı Zirvesi de, onur haftasına paralel bir şekilde Madrid’te gerçekleşecek!

3 Cologne Gay Pride – 7-9 Temmuz 2017

Cologne Almanya’nın dördüncü büyük şehri, ancak şimdiden LGBT dünyası popülerliği konusunda Berlin’i tahtından etmek üzere. Christoper Sokak Günü Festivali olarak da biliniyor. Her sene 750.000 ila 1 milyon insana bu festival evsahipliği yapıyor.

4 Berlin Christopher Street Day– 22 Ağustos 2017

Cologne’den 479 km öte, Almanya’nın en büyük şehri, ülkenin ikinci Christopher Sokak Günü Festivali düzenlenen şehri! Berlin!

Yürüyüş, öğlen Ku’damm’dan başlayıp Wittenbergplatz, Nollendorfplatz, Lützowplatz ve Siegessäule istikametini izleyiphe Brandenburg Gate’de son buluyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin