Youtube’dan Geri Adım! ‘Artık LGBT İçerikli Videoları İzleyebilirsiniz’

 Youtube’dan Geri Adım! ‘Artık LGBT İçerikli Videoları İzleyebilirsiniz’
Digiqole ad

YouTube’un Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Johanna Wright, cuma günü yaptığı bir açıklama ile, “Mühendislerimiz potansiyel olarak ”uygunsuz içeriği” gizlemek için tasarlanmış, isteğe bağlı bir video filtreleme özelliği olan “Sınırlı Mod” sorununu düzeltti.” Dedi.

Bu şu demek; YouTube’da artık yaklaşık 12 milyon LGBT içeriğine sahip video ”Sınırlı Mod” engeline takılmadan izlenebilecek.

Wright ayrıca;

“Sınırlı Mod’un; cinsiyet, cinsel kimlik, siyasi bakış açısı, ırk, din veya cinsel yönelim gibi bazı özelliklere dayalı kişilere veya gruplara ait içeriği filtrelemesine izin vermeyeceğini açıklamak istiyoruz.” Diye yazdı. 

Bu açıklamanın arıdan The Daily Beast, geçen ay YouTube’u Kısıtlı Kullanım modunda kullanırken gizlenen bazı videolar üzerinde bir kontrol gerçekleştirdi.

Tean ve Sara’nın “U-Turn” müzik videosu ve bir transseksüel genç hakkında olan ABC haber videosu gibi LGBT içerikli videolar artık Sınırlı Mod’da erişilebilir durumdaydı.

Fakat transseksüel çocuklar hakkında olan bir belgesel hala gizli durumda ve izlenemiyordu.

Bunun üzerine Wright; ”Sistemlerimizi daha doğru hale getirmeye devam etmeyi ve genel Kısıtlı Mod’da zamanla daha iyi bir deneyim yaşatacağımıza söz veriyoruz.” Dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

54 Paylaşımlar
Paylaş54
Tweetle
Paylaş
Pin