Yungblud, Trans Hayranı İçin Yazdığı Şarkının Da İçerisinde Yer Aldığı Albümünü Yayınladı

 Yungblud, Trans Hayranı İçin Yazdığı Şarkının Da İçerisinde Yer Aldığı Albümünü Yayınladı
Digiqole ad

Britanya’nın pop-punk yıldızı- ve Attitude’un Gamechanger Ödülü’nün sahibi- LGBTİ+ topluluğuna duygu dolu marşlar ve sevecen atıflar sunuyor.

Mick Jagger, My Chemical Romance’dan Gerard Way ve Cabbage Patch bebeğinin bir aşk çocuğu olsaydı, ortaya çıkan yaratık kesinlikle Yungblud olurdu.

Eğlenceli surat asması, soyulmuş ojesi ve cinsiyetten kaçan kıyafet anlayışıyla, melek yüzlü cehennemci, meşhur mikrofonu kurallara ve toplumsal normlara fırlatarak her yerde uyumsuzluğun en iyi örneği haline geldi.

Doncaster delikanlısının kara kalpli emoji seven hayranları kendilerine Yungblud Ordusu adını verdiler- ve ikinci albümü Weird!’i dinledikten sonra, sıraya girmekten çok mutluyuz.

Yungblud’un 2018’de çıkardığı 21st-Century Liability ve geçen yılki EP’den den sonraki albümü, sisteme hoş bir şok olarak geliyor ve şu anki nerdeyse dinlenme nabzının hiç üstüne çıkmayan yavaş tempolu müzik trendine adrenalin yükseltici bir dinamit atıyor.

Birçok meslektaşı gibi Yungblud, yani Dominic Harrison, da büyük harf kullanımına karşı bir kan davası güdüyor gibi görünüyor.

Şöhretin tadına ilk kez bir Disney TV şovunda bakan 23 yaşındaki şarkıcı, bu haftanın başında Attitude Ödülleri’nde Gamechanger Ödülü’nü aldı. Attitude Ödülü sayısındaki kapak röportajında panseksüel olmak ve LGBTİ+ topluluğunun bir parçası hissetmekten bahsetmişti.

Bir şarkısında,

“Büyürken bildiğim tek şey, aşkın beni çiğnediği ve annemle babamın birbirlerinde sebep oldukları kesikler ve kanların yanına tükürdüğüydü” diyor.

Direniş parçasıysa, Yungblud’un bir şovda tanıştığı trans hayranına yaptığı bir atıf:

“O sadece on yedi yaşındaydı, gördüğünüz en üzgün gözlere sahipti … başka biriyken kendisi olamadı.’

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 Paylaşımlar
Paylaş20
Tweetle
Paylaş
Pin