fbpx   .  

Ziynet Sali’den Başucu Albümü

Ziynet Sali’nin NO:6 adını verdiği 6. Stüdyo albümü bugün itibari ile müzik marketlerde yerini aldı. Beni mutluluktan öldüren, buram buram melankoli kokan ve hepsi birbirinden iyi 11 şarkıdan oluşan bu albümden bahsedelim biraz. Albümdeki 11 sıfır kilometre şarkının (1 tanesi yani “Bugün Adım Leyla” birkaç ay önce single olarak çıkmıştı) 9’unda karşımıza Sıla ismi çıkıyor.

Bu 9 şarkının 7 sinin mimarı Sıla ve diğer iki şarkıda da Kostas Miliotakis e ait ve Sıla üzerine harika türkçe sözler yazmış. Albümün bir diğer dikkat çeken ismi ise albüme 2 şarkısını verip birinde de şiir okuyan Mete Özgencil. Şarkıların aranjelerini ise Ozan Doğulu ve Efe Bahadır gibi iki usta isim üstlenmiş. Böylece karşınıza başucu albümü yapacağınız, bundan 15 yıl sonra bile açıp keyifle dinleyeceğiniz bir albüm çıkmış. Hele benim gibi Sıla’yı ve şarkılarını seven biriyseniz daha da seveceğiniz bir albüm. Özellikle Dağınık Yatak, Belli, Başrol ve Çeyrek Gönül şarkılarını dinlerken eski sevgililere mesaj atma riskinizi göz önünde bulundurun ve telefonunuzdan olabildiğince uzaklaşın derim. Ama özellikle BELLİ şarkısına dikkat etmenizi tavsiye ederim. (benim en beğendiğim şarkı oldu) Ziynet Sali

 

“İçilmiş de gelinmiş belli,
Sabah ayazı nefes rutubetli,
Olmuş olan belli,
Ölmüş ölen belli”

dediğinde bir yumru oturabilir içinize. Ya da Başrol şarkısında

“Neler gördün, aşmadın mı Ziynet
Devran hele dönsün
Yürü ya kulum de, bekliyoruz ya Rab
Ağlayan da gülsün.”

diyerek kendisiyle dertleşen Ziynet sizi başka hülyalara sürükleyebilir. Hani her sanatçının bir olgunluk albümü vardır ya hepsinden özel, işte Ziynet Sali’ninki de NO:6 sanırım.

Çıkış şarkısı olarak seçilen şarkı ise Sıla’nın türkçe söz yazdığı Markos Koumaris şarkısı MEVSİMSİZİM. Kıpır kıpr bir yaz şarkısı olan şarkının klibini ise Murad Küçük çekmiş. Uzun saçlarıyla ve 60’ların sonlarındaki çiçek çocuklar tarzıyla göz dolduran Ziynet Sali hem klibiyle hemde ritmik şarkısıyla bize eğlence vaat ediyor. Bu keyifli klibi aşağıdan izleyebilirsiniz.

Şimdi hiç vakit kaybetmeden bir müzik markete gidin ve yıllarca keyifle dinleyebileceğiniz Ziyney Sali’nin NO:6’sını edinin. Pişman olmayacaksınız…

Yaşar İşgörenler
yasar.isgorenler@gaymag.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.