fbpx   .  

12 Yaşındaki Çocuklarını ‘Homofobi’ Yüzünden Kaybeden Aile Vakıf Kuruyor

Tennessee, Bedford County’de yaşayan 12 yaşındaki bir çocuk, okulda maruz kaldığı homofobik zorbalığın ardından intihar ederek hayatını kaybetti.

Kasım ayının sonunda, yedinci sınıf öğrencisi Eli Fritchley, sınıf arkadaşlarından sürekli olarak zorbalık gördükten sonra intihar etti.

 

“Barışçıl bir ruh” olarak tanımlanan Eli, hiçbir zaman kendisi gibi olmaktan vazgeçmedi ve Cascades Ortaokulunun bando takımında trombon çalıyordu.

WKRN ile yapılan duygusal bir röportajda Debby ve Steve Fritchley, oğulları ve yaşadığı istismar türü hakkında konuştu.

“Ona bir dini olmadığı ve eşcinsel olduğu için cehenneme gideceği söylendi. Bunu ona sürekli söylüyorlardı.”

Ayrıca tırnaklarını pembeye boyadığı ve her gün bir Spongebob Squarepants üstü giydiği için okulda zor zamanlar geçirdiğini söyledi.

“Sanırım her gün aynı kıyafetleri giydiği için bunu ona karşı bir dalga geçme malzemesi olarak kullandılar.” 

“Gerçekten taciz ediciydi. Fiziksel olduğunu hiç sanmıyorum. Sanırım sadece sözlüydü, ama kelimeler onu çok acıttı. Gerçekten de acıtıyorlar,” diye ekledi Steve.

Eli’nin ebeveynleri, oğullarının zorbalıkla şefkatle mücadele ettiğini ve faillerden hiçbirinin adını asla tespit etmediğini söyleyerek devam etti.

“Umursamadı ya da en azından umursamadığını düşündük ve bu bizim için gerçekten zor. Bu bizi şok etti. Bu asla ve asla beklemeyeceğimiz bir şeydi.”

Eli’nin ölümü 28 Kasım Pazar akşamı annesi tarafından yatak odasına kontrole gittiğinde fark edildi.

Eli, ailesi ve arkadaşları tarafından sevilse de, ebeveynleri, istismarının boyutunu bilmedikleri için “onu hayal kırıklığına uğrattıklarını” söylediler.

“Hepimiz onu hayal kırıklığına uğrattık. Hepimiz onu başarısızlığa uğrattık. Bu kadar basit.”

Bu aile trajedisinin ardından, Eli’nin adına zorbalıkla mücadele vakfı başlatmak için bir GoFundMe oluşturuldu.

“Bu fon Eli’nin anısına kuruluyor ve %100’ü, Fritchley’lerle aynı durumda olabilecek diğer çocuklara ve ailelere yardım eden bir vakfa gidecek, böylece bu korkunç trajedinin devam etmesinin engellenmesi amaçlanıyor.”

Sayfanın organizatörleri ve Fritchley’lerin aile dostları olan Rob ve Shondelle Lewis, program hakkında bir açıklamada bulundu.

Rob, “Umarım ve dua ederim, bu talihsiz olaydan bir şeyler öğreneceğiz” dedi. 

Son birkaç gün içinde, sayfa topluluk üyelerinden büyük miktarda destek gördü ve 45.000 dolardan fazla kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.