19 Yaşındaki Trans Şarkıcı, Müziğiyle Hayranlarını Trans Hakları Konusunda Eğitmeye Hazır

 19 Yaşındaki Trans Şarkıcı, Müziğiyle Hayranlarını Trans Hakları Konusunda Eğitmeye Hazır
Digiqole ad

Billie Eilish ve Frank Ocean’dan etkilendiğini belirten Flowerkid, yeni single’ı ‘miss andry’nin ‘insanlara günlük mücadelesini göstermek’ için bir deneme olduğunu söyledi.

Şarkıcı ve şarkı yazarı Flowerkid, yeni single’ı ‘miss andry’nin ergenlik azabından meydana geldiğini söyledi. Ama bir salgın ve politik mücadelelerle geçen bir yılın ardından, dinleyenlerin şarkıda iyileştirici bir taraf bulacağını umuyor.

Gerçek adı Flynn Sant olan Flowerkid HuffPost’a,

‘İnsanların, bir yerlerde her zaman kendileriyle aynı acıları hisseden insanlar olduğunu ve asla yalnız olmadıklarını anlamalarını istiyorum. İnsanlara günlük mücadelelerimi göstermeyi ve herkesin görünenden fazlasıyla uğraştığını söylemeyi umuyorum,’ dedi.

‘Miss andry’ Cardi B ve Ed Sheeran’a ev sahipliği yapan Atlantic Records’daki ilk büyük yapımı. Ama 19 yaşındaki sanatçı müzikte yeni değil. İki sene önce ‘Late Night Therapy’ ve intihar eden bir aile üyesini andığı ‘boy with the winfields and the wild heart’ gibi beğenilen single’larla Indie pop sahnesine giriş yapmıştı.

Bu önceki şarkılar gibi ‘miss andry’ de yaşından daha bilge bir sanatçının derinleri arama hevesini gösteriyor. İki sene önce transseksüel olduğunu açıklayan Flowerkid, bunalımlı şarkının Avustralya, Sydney’de büyürken geliştirdiği maskülenliğin içsel güvensizliğini ve cis erkeklerle ilgili kompleks duygularını yansıttığını söyledi.

Kendi özgün halini kucaklayan Flowerkid, bu uyanıklıkla yaşamayı öğrendiğini ama bunun müziğini etkilemeye devam ettiğini söyledi.

‘Bu şarkı kendimi kurtarmak için bir deneme. Ve her gün yüzleştiğim o içsel mücadeleleri anlamak için. Hislerim ve duygularım etrafımdaki dünyada neler gördüğümü manipüle ediyor ve etrafıma bakmak beynimde neler olduğunu anlamama yardım ediyor,’ dedi.

‘miss andry’ Bilboard ve The Advocate gibi yayınlarda beğeniyle karşılandı. Yakın zamanda Billie Eilish’in menajerlerinden Danny Rukasin’le anlaşan Flowerkid, anaakımda gittikçe artan transseksüel ve cinsiyetini belirtmeyen sanatçıların arasına katılacak gibi görünüyor. Shawn Mendes ve James Blunt’la iş birliği yapan Teddy Geiger 2018’de transseksüel olduğunu açıklamıştı. Dört kez Grammy kazanan Sam Smith kendini kuir ve non-binary olarak tanımlarken, dans müzikleri Madonna ve Cyndi Lauper’la karşılaştırılan Kim Petras’sa trans.

Eilish ve Frank Ocean’ı etkilendiği müzisyenler olarak sayan Flowerkid müzikle ‘başkalarının transseksüel olmanın ne olduğunu anlamalarını sağlamaya yardım etmeyi’ ve bu şekilde ‘LGBTİ+ bireyler için daha kucaklayıcı bir gelecek yaratmaya’ katkı sağlamayı umduğunu söyledi.

‘Önceki halime geri dönebilsem, her şeyin düzeleceğine, bunun geçeceğine ve yakında kendim olarak daha rahat hissedeceğime kendimi ikna etmek isterdim. Bana bu mesajı iletecek kimse olmadığı için, benimle aynı noktada olan gençlere bunu iletmek için çabalıyorum.’

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

17 Paylaşımlar
Paylaş17
Tweetle
Paylaş
Pin