2016’nın En iyi ’10’ LGBT Yıldızı ve Şarkıları

 2016’nın En iyi ’10’ LGBT Yıldızı ve Şarkıları
Digiqole ad

Gaga ve Sia’dan, Frank Ocean’a, ve Fifthy Harmony’nin Lauren’ine kadar, bu yılki en büyük Kuir müzik yıldızlarıyla tanışın!

David Bowie’yi 69 yaşında kaybettiğimiz 2016, müzik adına iyi bir yıl olmadı.

Fakat müziğin eskiden günümüze geldiği nokta, özellikle ‘cinselliğin’ bu denli rahat konuşuluyor olması umut verici.

Birçok yıldız, cinselliği açıkça tartışarak, biseksüel veya eşcinsel olduğunu açıkladı. İşte 2016 yılının öne çıkan pop şarkıları ve Kuir starları;

TEGAN & SARA – BOYFRİEND

Çarpıcı stilleri, lezbiyen ikiz ikilisi Tegan ve Sara, bu yıl piyasaya sürdükleri Boyfriend ile beklenmedik bir başarı yakaladı.

YEARS & YEARS – DESİRE FT TOVE LO

Bu şarkı, Olly Alexander’ın öne çıkan grubunun en iyi şarkılarından biri. (Şu anda dünya çapında bir milyon kopya sattı)  

Erkek ve  kızlarla dolu ateşli video, şarkının özgürleşmiş cinsel pozitif mesajını vurguluyor ve Olly’nin sesine duyduğu ilgiyi ve tutkuyu tamamlıyor.

CLEAN BANDİT FT LOUİSA JOHNSON – TEARS

Olly Alexander’ın yetenekli eski arkadaşı Neil Milan, son zamanlarda synth pop / klasik müzik melezi grubu Clean Bandit’ten ayrıldı. X Factor 2015 yarışmasını kazanan Louisa Johnson, ile hazırladıkları Tears şarkısı İngiltere’de 600.000 kopya satışa ulaştı.

LADY GAGA – PERFECT  ILLUSİON

Perfect Illusion kesinlikle Gaga’nın en havalı videolarından biri. Son albümü Joanne, tüm dünyada listebaşı iken, biseksüel süperstarımız bunun tadını çıkarıyor. 

Perfect Illusion’u seviyoruz, fakat aynı zamanda bazı Joanne albüm parçalarına da, biraz sevgi göstermek istiyoruz. Mesela John Wayne.

FİFTH HAROMONY FT DOLLA SİGN – WORK FROM HOME

Kuşkusuz 2016 yılı, bu kızların yılı oldu. Work From Home, yılın en büyük hitlerinden biri olmayı başardı. Eğlenceli seksi videoları, Youtube’da bir milyarın üzerinde izlenmeye ulaştı. Ayrıca seçim zamanı Trump taraftarlarına seslenen Lauren Jauregui, cinselliği hakkında çıkan söylentilere biseksüel olduğunu açıklayarak noktayı koymuştu.

THE CHAİNSMOKERS FT HALSEY – CLOSER

Dünyayı sallayan diğer bir şarkı ise şüphesiz Closer oldu, 22 yaşındaki biseksüel Halsey vokali eşliğinde, 2016 yılını en iyi kapatan hitlerden biri olan Closer şarkısının şuan ki tıklanma sayısı, tam 891 milyon.

Halsey ve The Chainsmokers’dan Andrew Taggart, 2016 MTV  Müzik Ödüllerinde harika bir performans sergiledi. Bu arada yıldızı, androjen tarzı için eleştiren bazı hayranları, MTV performansı sırasında oldukça feminen göründüğünü dile getirdi.

ANOHNI – DRONE BOMB ME

Eskiden Antony Hegarty veya Antony Antony ve Johnsons  olarak bilinen sanatçı, 2016 yılında yeniden ortaya çıktı.

Transseksüel şarkıcı Anohni, 2016’da, Akademi Ödülü’ne aday gösterilen ikinci transseksüel şarkıcı oldu. Racing Extinction adlı filmde “Manta Ray” şarkısı için, J. Ralph ile birlikte En İyi Orijinal Şarkı Akademi Ödülü’ne aday gösterildi.

Ünlü top model Naomi Campbell’in eşlik ettiği videoyu izleyin.

SİA FT SEAN PAUL – CHEAP THRİLLS

Sia’nın 20 yıldır müzik piyasasında var olduğunu bilip, bu son 2-3 yıldır listelerin tepesine demir atmasına şaşırmalı mıyız? yoksa üzülmeli miyiz? bilemesekte, bu harika sese sahip kadına bayıldığımız bir gerçek.

2014 yılında piyasaya sürdügü ‘Chandilier’ etkisini üzerimizden atamamışken, ‘This İs Acting’ albümünden çıkan teklisi, ‘The Greatest’ ile Sia Furler, resmen ortalığı kasıp kavurdu. Şarkıyı Orlando saldırısında ölen, LGBT bireyleri anısına yayınladıklarını söylediğinde ise, kendisine yine hayran bıraktı.

CHRİSTİNE AND THE QUEENS – SAİNT CLAUDE

ilk albümü ‘Chaleur Humaine’ni piyasaya sürmesiyle birlikte, panseksüel ve cinsiyeti belirsiz şarkıcının yıldızı, katlanarak yükseldi. Ünlü İngiliz gay dergisi, Attitude kapağına da çıkan Christine, 2017 yılında adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Herkes pop müziğinin yeni Kuir kraliçesini selamlasın.

FRANK OCEAN – SWİM GOOD

29 Yaşındaki eşcinsel şarkıcı Frank Ocean, Grammy çıkışından tutunda, söylemleri, duruşu, stili ile 2016 yılının en iyilerinden biri olmayı başardı.

https://www.youtube.com/watch?v=PmN9rZW0HGo

 

 

Öneriler

2 Comments

    Avatar
  • Athena ses etme yi eklememis olamazsiniz….

      GMag
    • Bu yabancı pop şarkıları listesi olduğu için Athena yok.)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

29 Paylaşımlar
Paylaş29
Tweetle
Paylaş
Pin