fbpx   .  

İşte 2018 ‘Mr Gay World’ Yarışmasının Birincisi!

Ödül Avustralya’ya ilk defa gidiyor. 2018 Mr GayWorld yarışmasını Avustralyalı Jordan Bruno kazandı. “The Gay Chef”in yazarı ödülünü, yarışmanın düzenlendiği Güney Afrika’da aldı.

Gay Nation’un haberine göre Bruno yarıştığı 12 kategoriden 6 tanesini kazandı: Mülakat, sosyal sorumluluk, resmi giyim, halk oylaması, fotojeni ve yüz.

Ödülü alırken duygusal bir konuşma yapan Bruno, ödülünü LGBT eşitliği için mücadelede kullanmak istediğini belirtti.

“Duygusal mıyım? Ben her zaman duygusalım. Sadece bir dakikalığına ağladım ve bu iyi bir şey, normalde günün yarısını ağlamakla geçiriyorum. Bu ödülün anlamı benim için çok büyük, jürideki herkes hem ülkeleri hem de dünya için önemli isimler. Onlar tarafından seçilmiş olmak onur verici.”

 

 

“İlk yapmak istediğim diğer yarışmacılar ile bütünleşmek ve onlara yardımcı olabileceğim konularda yardım etmek. Ayrıca LGBT’lerin karşılaştığı zorlukları ön plana çıkaran videolar yayınlamayı düşünüyorum. Her türlü ayrımcılık ve ötekileştirici tutuma karşı vermemiz gereken bir çok mücadele var.”

İkincilik ödülünü Yeni Zelandalı Ricky Devie-White aldı. Bruno, White ile arkadaşlığını:

“Ailendenmiş gibi yakın olduğun birisiyle yarışıyor olmak ilginç bir duyguydu. Hem O’na karşı yarışıyorsun hem de O’nun en yakın arkadaşısın.” ifadeleriyle özetledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.