fbpx   .  

2019’un En İyi 12 ‘Açılma’ Hikayesi

2019’un sonuna yaklaşırken, sizler için LGBT topluluğunun bir parçası olduğunu söyleyen cesur ünlülerin açılma hikayelerini bir araya getirdik.

Özellikle bu yılın üzerinden bir gökkuşağı geçmiş gibi hissediyoruz, çünkü cinsel yönelimini medyaya duyuran birçok ünlü ve hikayeleri vardı. İşte onlardan bazıları;

 

Sam Smith, kendisini “ikili sistemin dışında tanımladığını” söyledi.

 

Smith, Mart ayında, Jameela Jamil ile yaptığı röportajında “cinsiyetsiz” olduğunu açıkladı. “Erkek ya da kadın değilim, aralarında bir yerlerdeyim,” dedi. Birkaç ay sonra eylülde, Instagram’da paylaştığı gönderide kendisi için kadın/erkek belirtmeyen zamirler kullandı.

Lil Nas X, attığı tweetiyle eşcinsel olduğunu açıkladı.

 

Lil Nas X, Amerika’da gerçekleşen Pride ayının sonunda eşcinsel olduğunu Twitter’da paylaştığı bir tweet ile bildirdi. Albümünün kapağında gökkuşağı bulunmasına atıfta bulunarak “yeterince açıktı bence,” dedi.

Bella Thorne Panseksüel olduğunu söyledi.

Thorne, 2016’da Good Morning America ile yaptığı röportajda biseksüel olduğunu söylese de, aslında panseksüel olduğunu açıkladı. “İnsan bir şeyi beğeniyorsa, beğeniyordur. Bu kız, erkek, trans vs. olmak zorunda değil. Herhangi bir kişi olabilir.”

Dan Howell “Evet, eşcinselim,” dedi.

YouTuber Dan Howell bu yılın temmuz ayında “Basically I’m Gay” başlıklı bir video yayınlayarak cinselliği hakkında konuştu ve eşcinsel olduğunu söyledi.

Lilly Singh biseksüel olduğunu attığı bir tweetle açıkladı.

Başka bir YouTuber olan Lilly Singh, 5,8 milyon Twitter takipçisine biseksüel olduğunu basit bir tweet ile açıkladı.

Jonathan Van Ness, kendini ikili sistemin dışında tanımlandığını ve HIV pozitif olduğunu açıkladı.

Çok sevilen Jonathan Van Ness, bu yılın başlarında Out dergisiyle yaptığı röportajında “cinsiyetsiz” olduğunu açıkladı ve HIV pozitif olmak hakkında konuştu.

Willow Smith biseksüel olduğunu açıkladı.

Wilow Smith bir taşla iki kuş vurmuş oldu. Annesinin ve büyükannesinin karşısında “biseksüel” olduğunu açıklayarak cesur bir adım attı.

Disney aktörü Joshua Rush, biseksüel olduğuna dair tweet attı.

Disney Channel yıldızı Joshua Rush, bu yılın Ağustos ayında birkaç duygusal tweet vasıtasıyla biseksüel olduğunu açıkladı. “Bu benim, biseksüelim,” yazdı. Aynı zamanda Disney Channel’ın ilk eşcinsel karakteri olarak tarihe geçti.

Drag Race kraliçesi Valentina, ‘tanrıça’ olduğunu açıkladı.

RuPaul’s Drag Race kraliçesi, Out dergisiyle yaptığı röportajında “cinsiyetsiz” olduğunu söyledi. Dokuzuncu sezonda, “Tam olarak erkek gibi hissetmiyorum, tam olarak kadın gibi de hissetmiyorum. Daha çok tanrıça gibi hissediyorum. Kendi özel cinsiyetim var.” Demişti.

The Politican’ın Ben Platt’ı, eşcinsel olduğunu açıkladı.

2019, kuir yıldız Ben Platt için büyük bir yıl oldu. Ryan Murphy’nin Netflix dizisi The Polician’da oynayan Platt, cinsel yönelimini yayınlanan bir klip sayesinde ismini bütün dünyaya duyurdu.

Tess Holiday panseksüel olduğunu açıkladı.

Manken Tess Holiday, Temmuz ayında panseksüel olmasıyla ilgili konuştu. Barda yaşadığı küçük ama komik bir olayı anlattı.

Som Hein, Instagram’da şirin bir fotoğraf paylaştı.

K-Pop idolü Som Hein, kız arkadaşıyla şirin bir fotoğrafını Instagram’da paylaşarak biseksüel olduğunu açıkladı. Fotoğrafta kız arkadaşını yanaktan öpüyordu ve birkaç gün sonra el ele tutuştukları bir fotoğrafı paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.