Disney Plus, Marvel’ın İlk Transseksüel Kahramanını Tanıttı!

 Disney Plus, Marvel’ın İlk Transseksüel Kahramanını Tanıttı!
Digiqole ad

20 bölümlük Disney Plus dizisi Marvel’s Hero Project, kendi topluluğunda yarattığı olumlu değişiklikleri konu alan, sıra dışı kahramanların hikayelerini anlatıyor.

Marvel’s Hero Project’in son bölümünde, 12 yaşındaki trans aktivist Rebekah, gerçek bir süper kahraman oluyor.

Stüdyonun ilk senaryosuz dizisi olma unvanına sahip Marvel’s Hero Project, son bölümünde Rebekah isimli genç bir aktivistin hikayesini konu alıyor. Doküman niteliğindeki dizinin bu bölümü, Rebekah’ın kendini keşfetme öyküsünü ve genç trans bir aktivist yolundaki maceralarını anlatıyor.

Rebekah ve annesi Jamie, dizi platformda yayınlanmadan önce Gayety ile bir röportaj yaptı. Röportajda transfobik aileler, kendini keşfetmek ve değişim yaratmak gibi konular hakkında konuştular.

“Transfobi genelde çocuklardan mı yoksa ailelerinden mi geliyor?” diye sorulduğunda Jamie, “Ailelerin çocukları genelde transfobiden habersiz oluyor. Yani transfobi, ailelerden çocuklara geçiyor,” dedi.

Rebekah’ın aktivist olması hakkında annesi, “Başta endişeleniyordum,” dedi. “Daha sonra Rebekah’ın topluluğunun üzerinde ne kadar etkili ve ilham kaynağı niteliğinde olabileceğini fark ettik. Yapmakta olduğu değişim bana daha iyi bir dünya umudu veriyor.”

“Rebekah’ın trans olma isteğini duyunca ilk tepkiniz ne oldu?” diye sorulunca, “Sorunum hiçbir şekilde kızımla olmadı. Dünyada karşılaşabileceği zorluklarla oldu. Trans olma isteğini duyunca, ‘Tamam, yapabiliriz,” dedim. Doğru kararı verdiğimiz gözlerindeki mutluluktan belliydi,” dedi.

Başkalarının hayatlarını olumlu yönde etkilemek nasıl hissettiriyor diye sorulduğunda Rebekah,

“Kendimi gerçekten harika hissediyorum ve diğer trans çocuklara yardım etmenin oldukça önemli olduğunu biliyorum. Başka insanlara kendimi açıklamadan önce yine de tedbirli davranıyorum. Tam olarak kime güvenebileceğimi bilmiyorum.”

Rebekah, transfobi hakkında da şunları söyledi:

“Transfobik insanlara transseksüel bir birey olmanın nasıl olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Beni olduğum gibi görmelerini istiyorum, onların düşündüğü şey olmak istemiyorum. Ben de diğerleri gibi normal bir çocuğum.”

Marvel’s Hero Project’in “Mighty Rebekah” bölümü şu anda Disney Plus platformunda yayında.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

70 Paylaşımlar
Paylaş70
Tweetle
Paylaş
Pin