2020’nin En İyi LGBT Festivalleri

 2020’nin En İyi LGBT Festivalleri
Digiqole ad

2020 yılında düzenlenecek en iyi LGBT müzik ve dans etkinliklerini bu listemizde sizler için bir araya getirdik. Listede yer almasa da ileriki tarihlerde kesinleşecek ve yer alacak başka etkinlikler de olacak.

GAY8- 16 Şubat

ABD’deki en büyük İspanyol/Latin LGBT festivali Gay8, diğer etkinliklerden farklı. Miami, Little Havana’da Calle Ocho (8. Sokak)’da yapılacak festivalde dans partileri olacak ve sandviç yarışması düzenlenecek.

SITGES CARNIVAL – 18-26 Şubat

Sitges Carnival’de ünlü geçit törenleri bulunuyor. Bunların arasında drag queenlerin siyahlara büründüğü Extermination geçit töreni, Debauchery geçit töreni gibi gösteriler bulunuyor.

WINTER PARTY 4-10 Mart

Bir hafta boyunca parti yaparken aynı zamanda LGBT topluğu için para yardımında bulunmak ister misiniz? Winter Party, Miami Sahilinin en ünlü yerlerinde gerçekleşen müthiş bir festival. Ajandanıza kaydedin!

BLACK PARTY – 4 Nisan

Kötü şöhretli fetiş festivali geri dönüyor! New York merkezli kar amacı gütmeyen kuruluş Saint Foundation destekli festivale katılmadan geçmeyin.

SONGKRAN GCIRCUIT- 10-13 Nisan

Yeni yılda gerçekleştirmek istediğiniz dileklerinize henüz karar vermediyseniz Asya’nın en büyük eşcinsel dans partisi festivali Sonkran’a uğramayı dileklerinizin arasında bulundurun. Bangkok’ta düzenlenen festivalde Bear Wash, Boy Wash ve All That Glitters dahil olmak üzere yedi parti bulunacak.

CHERRY POP – 16-20 Nisan

Bu yıl, The Cherry Fund’ın zihinsel sağlık ve HIV/AIDS hizmetleri için para toplamasının 25. yıldönümü. Bu, etkinliği, Washington DC merkezli kutlamaları, dört günlük dokuz partisiyle Amerika’daki kar amacı gütmeyen en uzun dans/müzik festivali yapıyor.

MIGHTY HOOPLA – 6 Haziran

“Nihai pop çılgınlığı” olarak da adlandırılan Might Hoopla festivalinde geçtiğimiz yıllarda Chaka Khan ve Samantha Mumba gibi isimler sahne aldı.

Bu yıl Sonique, Jimmy Somerville, Natasha Bedingfield ve Atomic Kitten’ın bulunacağı festival, daha büyük ve iyi olmayı vadediyor.

WHOLE – 12-15 Haziran

Halka açık bir parkta sahne önünde dans etmek sıkıcı geldiyse bu Berlin’e özgü kuir kaynayan festival tam size göre. Bir kamp festivali olan Whole, içerisinde daha önceden maden çıkarmak için kullanılmış bir gölü ve açık hava müzesini barındırıyor.

 MILKSHAKE FESTIVAL – 25-26 Haziran

Saygı, özgürlük, sevgi ve hoşgörü Milkshake Festival’de ilk sırada yer alıyor. Amsterdam’daki Westerpark’ta düzenlenen ve şehrin en büyük iki kulübü tarafından düzenlenen iki günlük etkinlik, sahne alacak 11 sanatçıya ev sahipliği yapacak.

CIRCUIT BARCELONA – 6-16 Ağustos

Barselona, bu 11 gün sürecek ve Katalonya bölgesinde yapılacak etkinlikte, 17 parti yapacak ve 40 DJ getirecek. Eğer çok ısınırsanız Water Park Day’ de yüzebilir ve ‘akuatik gezintilere’ katılabilirsiniz.

Aynı zamanda Haziran ve Kasım aylarında Tayland ve Miami’deki partilere de ev sahipliği yapacaklar.

NORTHALSTED MARKET DAYS – 8-9 Ağustos

Sokak festivali 39. yıldönümüyle geri dönüyor. Geçtiğimiz yıl Jake Shears, Grand, Macy Gray ve Daya gibi isimlere ev sahipliği yapan etkinlik, Şikago, Boystown’da düzenleniyor. Yüz bin kişinin katılması beklenen etkinlikte yeni arkadaşlar edineceğiniz su götürmez bir gerçek.

XLSIOR – 19-26 Ağustos

Xlsior’a bu yıl, dünya çapından otuz bin insanın katılması bekleniyor. Etkinlik Mykonos’ta düzenlenecek ve yedi gün süren şenlikte havuz partileri sık sık yapılacak.

PINK LAKE – 27-30 Ağustos

Geçen seneki etkinlik, 15. yüzyıldan kalma bir kalenin içindeki ‘Almdudler Almrausch Partisi’ ve ‘Tekne Gezisi Partisi’ni içeriyordu. Organizatörler etkinliğin bu yıl daha da iyi olacağına söz veriyor.

SOUTHERN DECADENCE 3-7 Eylül

Southern Decadence, 49 yıl önce basit bir parti olarak başladı. 2019’a kadar New Orleans sokaklarına 275 binden fazla insan getirdi ve resmi olmayarak altı gün boyunca 6 günlük tatil ilan etti.

BLACK & BLUE PARTY – Ekim

Montreal’de yapılan partide dünyanın dört bir yanından gelen 80 bin insan bulunuyor. Heteroseksüel erkekleri ve kadınları da katılmaya teşvik eden etkinlik, HIV/AIDS ile yaşayanlara yardımcı olan BBCM Vakfı’na destek veriyor.

LA DEMENCE – 30-31 Ekim

Adı “Delilik” anlamına gelen bu etkinlikte unutamayacağınız iki gün yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

HOMOBLOC – Kasım

Honey Dijon gibi DJ’lerin katıldığı veya Roisin Murphy gibi isimlerin şov yaptığı bu etkinlikte hiçbir aktiviteden sıkılmayacağınıza söz veriyoruz.

MAD BEAR – Aralık

Mad Bear, sadece partiden ibaret değil aynı zamanda bir kültür gezisi. Madrid’in eşcinsel bölgesi Chueca’da kendinizi akşam yemekleri, saunalar ve filmlerle şımartın.

WHITE PARTY BANGKOK – Aralık

Asya’nın en büyük eşcinsel Yeni Yıl Festivali 2020’de altı yaşına girecek! Geçtiğimiz yıl teması asker ve sporcu tipler olan etkinlikte, 2020 yılında daha çok şey göreceğinizden emin olabilirsiniz. Ancak etkinliğe katılabilmeniz için 20 yaşının üzerinde olmanız ve kimlik kartınızla gelmeniz gerekiyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

37 Paylaşımlar
Paylaş37
Tweetle
Paylaş
Pin