The Witcher’ın Yaratıcısı Dizinin ‘Gizli Eşcinsel’ Duyguları Hakkında Konuştu

 The Witcher’ın Yaratıcısı Dizinin ‘Gizli Eşcinsel’ Duyguları Hakkında Konuştu
Digiqole ad

“İKİSİ DE BİRBİRİNİ ÇOK SEVİYOR.”

The Witcher’ın proje sorumlusu, dizinin iki önemli karakterinin arasındaki “homoerotik alt tonları” yanıtladı.

Netflix’in sekiz bölümlük dizisinin prömiyerinden sonra The Witcher hayranları, dizinin ana karakterleri Geralt (Henry Cavill) ve Jaskier (Joey Batey) arasındaki ilişkiyi sosyal medyada tartışmaya başladı.

İlk sezon boyunca Jaskier, Geralt’ı düzenli olarak takip ediyor ve karşı cinsiyettekilerle arasındaki ilişkisini inceliyor. Jaskier bir noktada Geralt’a, yabancıların kalçasını papatyayla ovalamasına izin verip vermediğini bile soruyor.

Kitaplarda ve oyunlarda Geralt’ın asıl aşkı, Netflix uyarlamasında Anya Chalotra tarafından canlandırılan Yennefer.

Birçok hayran, Jaskier ve Geralt’ın arasında bir tür çekim olduğunu iddia ederek onları olası bir “çift” olarak görüyor.

Digital Spy ile yaptığı bir röportajda dizinin yaratıcısı Lauren S. Hissrich, herhangi bir kuir çağrışımı reddetti. Jaskier ve Geralt arasındaki ilişkinin “Sadece erkek arkadaşlığına bir örnek,” olduğunu söyledi.

“Jaskier ve Geralt, biri çok tutkulu ve yaratıcı, duygularını ifade edebilen; biri de bunları hiç yapamayan bir adam,” diye açıkladı. “Ama sonuç olarak ikisi de birbirini çok seviyor.”

The Witcher’ın oyunları ise Netflix uyarlamasından çok daha kuir. Oyun serisinin üçüncü bölümünde erkek sevgilisi intihar ettikten sonra inzivaya çekilen Mislav isimli bir karakter bulunuyor.

The Witcher’ın ikinci sezonunun 2021’de yayınlanması bekleniyor ve dizide LGBT temsilinin devam edeceği olasılığı bulunuyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

31 Paylaşımlar
Paylaş31
Tweetle
Paylaş
Pin