2021’de Heyecanla Beklediğimiz 10 LGBTİ+ Yapım

 2021’de Heyecanla Beklediğimiz 10 LGBTİ+ Yapım
Digiqole ad

Ekranda kuir temsili için kaydadeğer bir yıl bizi bekliyor.

Şu anki karantina çağımızda, televizyon, dünya çapında sayısız izleyici için bir can simidi. Geçen yıl, koronavirüs salgınının günlük dehşetinden Bly Manor tarzı korku yapımlardan, We Are Who We Are ve Love Victor gibi yürek ısıtan dramalara ve tabii ki Drag Race serisinde yarışmacıların mide bulandırıcı maskaralıklarına kadar birçok inanılmaz LGBTİ+ yapımla dikkatimiz dağıldı. Neyse ki 2021, pek çok hayran favorisinin ve bazı heyecan verici yenilerinin geri dönüşüyle ​​kuir temsilinin en önemli yıllarından biri olacak gibi görünüyor.

American Horror Story

COVID-19 ile ilgili komplikasyonlar nedeniyle 2020’de ilk kez bir yılı atladıktan sonra, Ryan Murphy’nin beğenilen korku antoloji dizisi bu yıl uzun zamandır beklenen dönüşünü yapacak- ve elbette bazı tanıdık yüzler de olacak. Murphy, dolma kalemle dişlerle dolu bir ağız üzerinde ameliyat eldiveni içinde çalışan bir eli gösteren resmi posterle sezonun yönünü de açık etti. Sadece bu da değil, Murphy, “korku mitlerini, efsanelerini ve irfanlarını araştıran bir saatlik bağımsız bölümlerden” oluşacak American Horror Stories adlı bir spin-off serisi duyurdu. Elbette dizi, Paulson da dahil olmak üzere orijinalinden tanıdık yüzler içerecek.

Batwoman

Bu ayın ilerleyen günlerinde Javicia Leslie, klasik DC süper kahramanı Batwoman’ın ilk Siyah yinelemesi olarak tarihe geçecek. Kısa ömürlü komedi-drama God Friended Me’deki iki sezonluk hikayesi ile tanınan Amerikalı aktris, Kate Kane’den devraldığı “sevimli, dağınık, biraz aptal ve evcilleşmemiş” Batwoman/ Ryan Wilder’ı canlandıracak. Orijinal dizinin başrolü Ruby Rose geçen yıl seriden unutulmaz bir şekilde ayrıldı ve sette sırtındaki yaralanmanın ayrılmasına katkıda bulunan bir faktör olduğunu belirtti. Ancak Rose, halefini Instagram’da şöyle yazarak tebrik etti: “Aman Tanrım! Bu harika! Batwoman’ın harika bir Siyah kadın tarafından oynanacağına çok sevindim. Yarasa pelerini devraldığı için Javicia Leslie’yi tebrik etmek istiyorum. Harika bir oyuncu kadrosuna giriyorsun. 2. sezonu izlemek için sabırsızlanıyorum, harika olacaksın!”

Elite

Élite’in övülen üçüncü sezonunun ardından, İspanyol gençlik dizisi Netflix’te iki sezon daha yenilendi. Bu iyi haberdi. Kötü haber… Mina El Hammani (Nadia), Danna Paola Lucrecia (Lu), Ester Expósito (Carla), Álvaro Rico (Polo) ve Jorge López (Valerio), hala tam olarak bilinmeyen olan nedenlerden dolayı ayrıldı. Açıklamadan kısa bir süre sonra Netflix, Las Encinas’ın dört yeni oyuncuyu ağırlayacağını açıkladı: Manu Rios, Carla Díaz, Martina Cariddi ve Pol Granch. Netflix bir basın açıklamasında yıldızların “öyle ya da böyle Las Encinas evreninin bir parçası olacağını” ve karakterlerinin “Guzmán, Samuel, Ander, Omar, Rebeca ve Cayetana ile yolları kesişeceğini” söyledi.

Euphoria

Bu listedeki diğer pek çok şovda olduğu gibi, Euphoria’nın ikinci sezonunun çekimleri COVID-19 nedeniyle durdu. Bu nedenle dizinin yaratıcısı Sam Levinson, ikinci sezona kadar “boşluğu doldurmak” için biri çoktan yayınlanmış olan iki bölüm çekti. Trouble Don’t Last Always sezon finalinin olaylarından sonra olanları topladı ve başka bir nüksetmenin eşiğinde bir saatini, sponsoru Ali (Colmon Domingo) ile inanç eksikliğini tartışarak geçiren Rue’yi (Zendaya) takip etti. İkincisi, Hunter Schafer’in Jules olarak dönüşünü görecek ve 24 Ocak’ta HBO’da yayınlanacak. İkinci sezonun kesin tarihi henüz açıklanmadı, ancak dizinin 2021’in ikinci yarısında tam bir geri dönüş yaptığını görebiliriz.

Feel Good

Feel Good, geçen yıl, özellikle “davranışları ve yoğun romantizmi hayatının her alanına hakim olan” Mae Martin’in yarı-otobiyografik baş karakteri için çok sayıda beğeni topladı. 2020’de dizinin Eve, Anthony Head, Marisha Wallace, Eleanor Matsuura ve Jordan Stephens gibi yeni oyuncularla Netflix’te ikinci ve son sezon için geri döneceği doğrulandı. Martin sezonla ilgili olarak “Bağımlılığın TV’de temsil edildiğini gördüğümüzde, bu gerçekten karanlık, üzücü bir deneyim olarak gösteriliyor,” diye alay etti. “Ancak çoğumuz, olumsuz sonuçları olmasına rağmen, bir şeyi kompülsif olarak yapma deneyimine sahiptik. Bağımlılığın sıradanlığını ve bu deneyimin evrenselliğini göstermenin önemli olduğunu düşünüyorum.”

It’s a Sin

Queer As Folk’tan Russell T Davies’ın bu beş bölümlük draması, 1980’lerin Londra’sında HIV / AIDS salgınının gölgesinde büyüyen bir grup arkadaşı konu alıyor. Years and Years solisti Olly, şöhret ve başarı arayışı için Büyük Duman’a taşınmak üzere Wight Adası’ndaki ailesinin evinden ayrılan 18 yaşındaki Ritchie Tozer’ı canlandırıyor. GAY TIMES Magazine’in son sayısında Olly, Ritchie’nin sosyal ve politik görüşlerinin karakterinden bekleyebileceklerimizle her zaman uyumlu olmadığını açıkladı. “Senaryoyu okuduğumda, Ritchie’nin karakteriyle ilgili beni gerçekten şaşırtan şey buydu,” diye açıkladı. “Onun kafasına girmeye çalışmak için çok heyecanlıydım. Ritchie şovu izlerken pek çok şüpheli seçim yapıyor diyebilirsiniz. Ama onu oynamak çok eğlenceliydi çünkü gerçekten nereden geldiğini anlayabileceğimi hissettim. Şüpheli seçimler yapan bir karaktere sahip olmak gerçekten önemli. Ritchie’nin küçük bir kasabadan Londra’ya gitmesiyle gerçekten empati kuruyorum. Ben de öyle yaptım.”

Love, Victor

Love, Victor’un ikinci bir sezon için geri döneceği doğrulandı. Dizinin yapımcısı Brian Tanner, ilk iki bölümün yazıldığını doğruladı, ancak, “koronavirüs ve şu anda devam eden her şeyle birlikte, bunun ne zaman başlayabileceği konusunda net değiliz, ancak şov için yeni hikayeler bulmak için çok çalışıyoruz ve gelecek için çok iyimseriz.” Dedi. Peki ikinci sezonda neler olabilir? Başrol Michael Cimino, “Aile ile ebeveynlerin yaşadığı mücadeleler arasındaki ikilemi gerçekten görmek isterim,” dedi. “İkinci sezon süreci için heyecanlıyım, karakterlerimizi ve bu evreni daha da genişletmek için heyecanlıyız elbette.”

Pose

Variety’ye göre, Pose’un üçüncü sezonu Ekim ayında yeniden üretime başladı, bu da muhtemelen bu yıl ekranlarımıza yaz civarında bir geri dönüş yapma olasılığının yüksek olduğu anlamına geliyor. Diziyi Ryan Murphy ve Brad Falchuk ile birlikte yaratan Steven Canals, virüsün yayılmasını önlemek için uygulanan sosyal mesafe önlemleri nedeniyle dizinin formatında bazı büyük değişiklikler yapıldığını söyledi. “Öpüşme gibi şeyler- muhtemelen o anlardan vazgeçeceğiz. Şovumuzda en büyük etkinin hissedileceği yer balo sahneleri olacak” dedi. “Bu sahnelerde 125 ila 150 arka plan oyuncusu var. Bu sıkıntılı, çünkü bu, şovumuzun ve anlatımızın çok önemli ve kritik bir parçası. Sadece şu anda, “Bunlardan vazgeçtiğimiz bir dünya mı var?”

RuPaul’s Drag Race UK

RuPaul’s Drag Race UK’in ikinci sezonu 14 Ocak’ta BBC’de yayınlanacak. RuPaul, Michelle Visage, Graham Norton ve Alan Carr’ın dönüşü olacak ve Alan ve Graham dönüşümlü olarak programa katılacak. Ayrıca, Dawn French, Gemma Collins, Jessie Ware, Jodie Harsh, Lorraine Kelly, Liz Hurley, Maya Jama, MNEK, Natalie Cassidy ve Raven gibi yıldızlarla dolu bir konuk jüri kadrosuna sahip olacak. Drama, kargaşa ve Extravaganza’ya hazırız!

Sex Education

Sex Education’ın ilk iki sezonu, oyuncu kadrosunun performansları, hassas konuları ele alma ve LGBTİ+ topluluğunun çeşitli temsilleri nedeniyle övgü aldı, bu nedenle üçüncü sezon hiç kimseyi şaşırtmadı. Şimdiye kadar belirlenmiş bir tarih yok ancak geçmiş kısımlarda olduğu gibi 2021’in ilk çeyreğinde Netflix’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Üçüncü sezonda, diziye üç yeni oyuncu katılıyor. Jemima Kirke, Moordale’nin yeni müdürü olarak, Michael Groff’un (Alistair Petrie) yerine geçecek olan Hope adlı bir karakter olarak, Minnesota merkezli şarkıcı, söz yazarı ve aktör Dua Saleh, Hope’la çatışan non-binary bir öğrenci olan Cal’ı oynayacak, Harry Potter yıldızı Jason Isaacs ise eski müdürün “daha başarılı/daha az mütevazı” ağabeyi Peter Groff olarak Groff ailesine katılacak.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

30 Paylaşımlar
Paylaş30
Tweetle
Paylaş
Pin