21 Yaşındaki Trans Genç Ailesi Tarafından Reddedilmiş 8 Bin LGBT’ye Noel Kartı Yolladı

 21 Yaşındaki Trans Genç Ailesi Tarafından Reddedilmiş 8 Bin LGBT’ye Noel Kartı Yolladı
Digiqole ad

21 yaşındaki genç, “Rainbow Cards Project”in bir parçası olarak bu Noel’de aileleri tarafından reddedilen LGBT ‘lere sekiz bin gökkuşağı kartı gönderdi.

Ellis, ilk yılında, tatil döneminde yalnız hissetmesin diye aileleri tarafından reddedilmiş LGBT’lere Noel kartı gönderdi. İlk senesinde bu sayı 30’du ve çok zaman geçmeden Rinbow Cards Project doğdu.

Ellis, Rainbow Cards Project’in internet sitesine, “Gökkuşağı Kartları Projesi kısa bir düşünce olarak başladı. Oturdum ve transseksüelim diye ailem bana Noel kartı göndermese nasıl hissederdim diye düşündüm,” yazdı.

“Akrabalarınızı değiştiremezsiniz, bunun farkındayım. Bu yüzden daha büyük bir ailenin parçasıymışsınız gibi hissetmenizi sağlayabilecek bir şey düşündüm. Ailesi tarafından reddedilmiş LGBT’lere nasıl nezaketle ulaşabileceğimi ve büyük bir ailenin parçasıymış gibi hissettirebileceğimi, onlara sevildiklerini bildireceğimi düşündüm,” diye ekledi.

“Ne yazık ki birçok LGBT sırf kendileri olduğu için aileleri tarafından reddediliyor, ailelerinin önyargılarıyla, cehaletiyle ve kötü davranışlarıyla karşı karşıya kalabiliyor. Bir insanın ailesi tarafından reddedilmesi, en basitinden doğum gününde veya Noel’de onlardan kart almaması gerçekten kırıcı olabiliyor. Bu zamanlar, sevgiyle dolu olması gereken zamanlar.”

Ellis, geçen sene 30 farklı ülkeye dört bin kart gönderdi. Bu yıl geçen seneki sayının iki katına çıkmayı başardı ve sekiz binden fazla kartı 35 farklı ülkeye gönderdi.

“Maalesef özellikle de uluslararası olduğu zaman kartları göndermek daha pahalıya patlayabiliyor,” dedi. “Bu yılın kartlarını göndermek 2000 £ ‘dan fazla tuttu ve bu projenin devam edebilmesi için daha fazla para toplamamız gerekiyor,” dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

79 Paylaşımlar
Paylaş79
Tweetle
Paylaş
Pin