5 Adımda Daha Bakımlı Bir Cilt

 5 Adımda Daha Bakımlı Bir Cilt

Shirtless gay couple kissing

Digiqole ad

Beyler! Cilt bakımı hakkında neler biliyorsunuz?

Sağlıklı bir cilt için nelere dikkat etmeniz gerektiğini hiç düşündünüz mü? Kiminiz bu konuda dikkatli tercihler yaparken, kiminiz de yanlış ürün kullanımı sonucunda cildine zarar veriyor. Bu konuda sizlere verebileceğim küçük ve kolay tavsiyelerin yardımıyla 5 adımda sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

1.Adım: 

Cilt bakımlarınızın temel taşını oluşturacak olan ilk adım, doğrusunu söylemek gerekirse işin en önemli kısmı. “Peki, nedir bu önemli olan ilk adım?” dediğinizi duyar gibiyim. Tabii ki yüzünüzü aksatmadan rutin bir şekilde yıkamak! İşin püf noktasını oluşturan bu uygulama ile cildinizde biriken kiri ve yağı bir şekilde hafifletmiş oluyorsunuz. Özellikle gece yatmadan önce yıkanan yüz cildin eski canlılığına kavuşmasında en büyük rolü oynuyor. Ayrıca önemli bir not: Cildinizi sıcak su ile yıkarsanız kurutabilirsiniz, bu yüzden ılık su ile yıkamalısınız.

Skincare

2.Adım:

Bu aşamada cilt tipinizi iyi bilmeniz gerekiyor. Bunun için de size en doğru bilgiyi bir dermatolog verecektir. Eğer cilt tipiniz hassas ise bu durumda bitkisel, doğal ürünler kullanmalısınız. Eğer yağlı ve akneli bir cilde sahipseniz, cildinizi fazlasıyla kurutmadan arındıran ürünleri tercih edebilirsiniz. Eğer daha özel bakım gerektiren cilt problemleriniz varsa kozmetik ürünlerden kaçınmalısınız!

skincare-hub-wash

3.Adım:

Beyler, üçüncü adım olarak haftada bir uygulayacağınız bir bakım programına kendinizi hazırlayın. Kısacası haftada en az bir kere olmak koşulu ile gözeneklerinizi temizleyen, ölü cilt hücrelerini arındıran ürünleri tercih edin. Tercih olarak peeling ya da tonik kullanabilirsiniz.

men-skincare

4.Adım:

Haftada bir uygulayacağınız tonik ya da peeling uygulamasının ardından cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem kullanmalısınız. Peeling ve tonik uygulamasının ardından nemlendirmeyi unuttuğunuz cildiniz daha fazla yağlanma yapabilir. Bu gibi bir durumda da ciltte kızarıklık ve sivilce problemleri görülür. Doğru nemlendirici ürün için bir dermatoloğa başvurabilirsiniz.

theres-a-reason-why-men-should-only-use-skincare-products-labeled-for-them--and-it-goes-beyond-the-color-of-the-bottle

5.Adım:

Son olarak cildinizin sağlığı açısından büyük önem teşkil eden güneş koruyucularınızı uygulamadan dışarıya adım atmamalısınız. Hangi yaş grubu için olursa olsun, gündüz kullanılan nemlendiriciler mutlaka güneş filtresi içermeli.  Dışarıya çıkmadan 20 dakika önce uygulamanız gereken ürünü gün içinde yenilemeye özen gösterin.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

67 Paylaşımlar
Paylaş67
Tweetle
Paylaş
Pin