fbpx   .  

‘5’ Adımda Yeni Oluşum Gezi LGBTİ’yi Tanıyalım

Gezi LGBTİ Kimdir?

giphy

 

Gezi LGBTİ Ankara’dan yola çıkıp, ülkenin dört bir yanını gezerek gittiği yerlere etkinlikler ve atölyeler taşıyan, LGBTİ’leri bir araya getirmeyi hedefleyen ve dayanışma ruhunu hissettiren bir oluşumdur. Belirli bir merkezi olmayıp, istenen her köy, kasaba, mahalle, semt ve şehirlerde kendini var edebilir.

 

Gezi LGBTİ’ye Neden İhtiyaç Duyuldu?

giphy (1)

Gezi LGBTİ politikadan ayrı bir yerde, insanların sadece birbirlerine sarılmalarını, birbirlerinin varlıklarını ve güçlerini hissetmelerini şiar edinmiş, nefes alacak ve rahatlayacak alanlar yaratmak üzere yola çıkmış bir oluşumdur. Siyasetten, karanlıktan ve savaştan karşı bir yerde alternatif alanlar yaratarak kolektif bir şekilde yaşamayı, ülke geneline yayılmayı ve dağılmayı ihtiyaç olarak gören bir kaç kişinin adım attığı yerden doğmuş bir hareketlenmedir.

Gezi LGBTİ Nerelerde Var Olacak?

giphy (2)

Çağırıldığı her yerde. Kendini yalnız hisseden, “Benim de bir fikrim var.” diyen, gündemin karanlığından yorulan, rahatlamak ve bir arada olmak isteyen insanların istediği her yerde kendini var edecek ve oralarda devam ettirilecek.

Hangi Şehirler Peki?

giphy (4)

Çok yakında duyurulacak olan açılış etkinliğini Ankara’da gerçekleştirdikten sonra ulaştığı şehirlere, kendine kolektif bir şekilde oluşturduğu şehirlerarası ağ ile ulaşacak. Ve bu şehirlerde oluşturduğu topluluklar ile düzenli bir şekilde şehirlerarası bir etkinlik ile dayanışmayı büyütecek.

Gezi LGBTİ’ye Nasıl Dahil Olunabilir?

giphy (3)

İster Facebook hesabımız, isterse mail hesabımızdan bize ulaşarak dahil olabilirler. Dahil olmak için gereken tek şey umut!

16174824_1844779735745401_8384698251812430443_n

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.