fbpx   .  

58 Yaşındaki Belediye Başkanı Duygusal Bir Yazıyla Gay Olduğunu Açıkladı

Ottawa Belediye Başkanı Jim Watson, Ottawa Citizen için yazdığı bir köşe yazısında gay olduğunu açıkladı. 58 yaşındaki başkan, 2010’dan beri şehrin başında.

Watson’un yazısı “Ben gayim,” ifadesi ile başlıyor.

 

“Söyledim işte, oldu. Bunu açık bir şekilde dile getirmek için yıllarca bekledim. Fakat güç olacağına geç olması daha iyi. Yine de geri dönüp baktığımda, daha erken açılabilirmişim diye düşünüyorum.”

“Neredeyse kırk yıl boyunca yaşayabileceğim maceralardan mahrum kaldım ve benden katbekat cesur gay arkadaşlarıma her zaman özendim.”

“Bugüne kadar gay olduğumu sadece iki gay arkadaşımla paylaştım. Sanırım arkadaşlarım ve ailem böyle olduğumun her zaman farkındalardı fakat sınırlarıma saygı gösterdiler.”

 

“Hayatımın büyük kısmında cinsel yönelimim bir problem olmadı.”

“LGBT’yi ilgilendiren konularda ise her zaman gurur duyacağım bir duruş sergiledim. Kendi dönemimde Ottawa Pride etkinliğinde yürüyen ilk Belediye Başkanı oldum.”

“Geçtiğimiz yıllarda açılıp açılmamak arasında sürekli gidip geldim. Ailemi ve arkadaşlarımı nasıl etkileyeceğinden hep çekindim. İş hayatım ne olacaktı? Kafamdaki soruları bir türlü susturamıyordum. Bir aydınlanma anı yaşadığımı söyleyemeyeceğim. Küçük küçük birçok an, bu kararı almamda etkili oldu.”

Watson, gay olduğunu yeni açıklasa da, LGBT’nin uzun süredir dostu.

2014 yılında belediye binasına asılan LGBT bayrağını kaba bir dille eleştiren tweetlerden birine “Böyle bir kafadaysan senin oyunu istemiyorum.” yanıtını vermişti.

Sonrasında başka biri Watson’a “Umarım o i.ne yürüyüşüne katılmayacaksın.” demiş fakat o da ağzının payını almıştı:

“Ottawa Onur Yürüyüşü için sabırsızlanıyorum. Sen de bize katılmak istemez misin?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.