Hoşlandığınız Kişiye Atmamanız Gereken 8 Mesaj

 Hoşlandığınız Kişiye Atmamanız Gereken 8 Mesaj
Digiqole ad

Hoşlandığınız kişiyle konuşurken kullanmamanız gereken bazı ifadeler var…

Bazı ifadeler ki direkt iletişimi bitirebilir, pasif agresif bir profil çizmenize sebep olabilir ve yanlış anlaşmaya sebep olabilir.

İşte sizin için bu ifadelerden sekiz tanesini tespit ettik. Bizim başımız yandı, sizinki yanmasın diye bir liste oluşturduk!

1. Tek Kelimelik Cevaplar

Tek kelimelik cevapların anlattığı birkaç şey olabilir: Umurunuzda değil, ya da bir derdiniz var fakat açıkça söylemiyorsunuz. Pasif agresif damgası yemek, isteyeceğiniz son şeylerden biri. Çocukluk etmeyin, meşgulseniz cevap vermek için acele etmeyin meşgul olduğunuzu belirtin.

2. “Konuşmamız lazım…”

Havada gerginlik kokusu var! Karşı tarafı ürkütmeye, endişelendirmeye hiç gerek yok. Direkt konuya girin, ya da daha dostane bir mesaj ile bir buluşma ayarlayın. Şu mesajdan sonra insanın konuşacağı varsa da kalmaz dostlar!

3. Alkollüyken Atılan Mesajlar

Doğrusunu söylemek gerekirse, bu mesajlar oldukça iyi sonuçlanabilecek bir diyaloğa kapı da açabilir. Fakat çoğu zaman rezalet bir şekilde bitiyor. O yüzden en iyisi, hiç bu işe girmemek. Ağzınıza için, mesaj atmadan dağılın, ya da yaramıyorsa içmeyin…

4. Aşk İtirafı

Bu yüz yüze yapılır. Tartışmaya açık bir konu bile değildir. Mesaj ile karşı tarafa a-çıl-ma-yın! Yüz yüze bir kere yaptıktan sonra sevginizi, baymadığınız sürece, mesajla dilediğinizce aktarabilirsiniz. Fakat ilk sefer – aman dikkat.

5. Çok Geç Cevap Vermek

İyi bir mazeretiniz yoksa, cevap vermeyi fazla ertelemeyin. Birinden hoşlanıyorsanız, orada onun için olun. Bekletmeyin. Üzmeyin. Ve daha kötüsü, bu işi sistematik bir şekilde yapmayın. Lise çağında değilseniz aşk oyunu içinde kaybolmanın bir anlamı yok…

6. Alakasız Çıplak Fotoğraflar

Çıplak fotoğraflar harika – tabii yerinde ve zamanında ise. Durduk yere çıplak fotoğraflarınız ile karşı tarafı bombalamaya sakın ama sakın kalkmayın. Hatta konuyla alakası olmadığı müddetçe, kendi fotoğrafınızı bile atmanızın doğruluğunu tartışabiliriz.

7. Agresif Cinsel İçerikli Mesajlar

Yine, yeri ve zamanında güzel olabilecek bir konsept, fakat ele yüze bulaştırılması da bir o kadar kolay. Cinsel içerikli mesajlar gönderirken hep bir kere daha düşünün. Kulağa doğru anda erotik gelebilecek şeyler bazen garip ve sağlıksız gelebiliyor.

8. “Hey.”

Lütfen bu bitsin artık. “Hey” ne? Tek başınıza “Hey.” yazmanızın hiç bir anlamı yok. Bira mı içmek istiyorsunuz, kek mi yapmak istiyorsunuz, hava durumu mu soracaksınız? Ne konuşacaksanız onu konuşun.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 Paylaşımlar
Paylaş20
Tweetle
Paylaş
Pin