65 Yaşındaki Eşcinsel Erkek: O Kadar Uzun Zamandır Rol Yapıyorum Ki, Kalbim Acıyor

 65 Yaşındaki Eşcinsel Erkek: O Kadar Uzun Zamandır Rol Yapıyorum Ki, Kalbim Acıyor
Digiqole ad

Her ne kadar dünyada LGBT Hakları konusunda müthiş bir ilerleme yaşansa da gerçek şu ki, kuir olmak herkese farklı hissettirebiliyor.

2019 yılında olsak da herkes ‘açık ve gururlu’ olmak zorunda değil.

65 yaşındaki bir erkek için, gizli bir eşcinsel olmak mezara kadar götürebileceği bir şey olabilir.

The Atlantic’in yerleşik yaşam rehberi Lori Gottlieb’e, “Ben 65 yaşında bir adamım. Eşcinselim ama bunu şimdiye kadar kimseye itiraf etmedim,” diye yazdı.

Adam, arkadaşlarının onun eşcinsel olabileceğinden “şüphelendiğine” inansa da, asla onlarla bu konuyu açıkça tartışmadıklarını söyledi.

“Muhtemelen bu sırrımı mezara kadar götüreceğim. Yıllar boyunca gizlice erkek arkadaşlarımdan bazılarına aşık oldum ancak ya heteroseksüel oldukları ya da genelde başkasıyla bir ilişki içinde oldukları için onlara asla söylemedim” 

“Sonunda bu hoşlantıların üstesinden geldim ve onlara hiçbir şey söylemeden iyi arkadaş oldum. Ancak şimdi, bu sefer erkek patronum yüzünden, aşk gözümü kör etti. Onun aklını, zekasını, hayata olan ilgisini seviyorum. Kadın eşinden ayrıldı. Kendimi hobilerimle ve arkadaşlarımla meşgul tutmaya çalışsam bile hep onu düşünüyorum. Eğer hiçbir şey söylemezsem hislerim sonunda azalacak, kendisi de hislerimden haberdar olmayacak ve böylece hep arkadaş kalacağız. Cinsel yönelim sırrımı muhtemelen mezara kadar götüreceğim ve herkes sadece iyi biri olduğumu düşünecek. Fakat artık kalbim acıyor, katlanamıyorum. O kadar uzun zamandır rol yapıyorum ki…”

Cinsel yönelim bakımından açılmak zaman alan bir süreç olabilir ancak birinin cinsel yönelimini ilk defa kabullenmesi aynı zamanda birçok açıdan harika hissettirebilir. Fakat bazı durumlarda açılma eylemi, sevdiklerinizden reddedilmek, tehdit edilmek gibi tepkiler almanıza da neden olabilir.

Gottlieb, bu adamın bakış açısını yeniden düzenlemesi üzerinde duruyor ve şöyle diyor:

“Bir taraftan bunca zaman boyunca yaptığın şeyi yapmak istiyorsun, diğer taraftan da yıllarca tuttuğun bu sırrın yükünü daha fazla kaldıramıyorsun, acı verici buluyorsun ve her an patlayabilirmiş gibi hissediyorsun. Öyle bir noktaya gelmişsin ki sonunda kendini açıklıyorsun ve sırrını benimle paylaşıyorsun.”

Gottlieb aynı zamanda adama bazı önerilerde bulundu. “Gerçeği paylaşmanın faydaları oldukça basit: Bu kadar dayanılmaz derecede yalnız olmayacaksın.”

“Birçok insan gerçeğin kendisinden korkuyor ve diğer insanların onları reddedeceğini düşünerek korkuyla yaşıyor. Ancak doğrusu şu ki, insanların kim olduğun gerçeğini görmesine izin verirsen, insanlar sana gelecektir.”

“Yıllardır bu durum yüzünden çok acı çektin. İyi haber şu ki, bu mektup elinde tuttuğun bir anahtar. Kendini serbest bırakmak için kullan.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

68 Paylaşımlar
Paylaş68
Tweetle
Paylaş
Pin