Friends Müzayesinden Elde Edilen Tüm Gelir LGBT Derneğine Bağışlanacak

 Friends Müzayesinden Elde Edilen Tüm Gelir LGBT Derneğine Bağışlanacak
Digiqole ad

Zamanının en başarılı dizilerinden biri olmasına rağmen, (özellikle de LGBT topluluğunun tasviri gibi bazı konular söz konusu olduğunda) Friends’in iyi anılmadığı söylenebilir.

Charles Bing’in gay sanıldığı zaman ‘eşcinsel paniği’ yaşaması gibi benzer durumlar, dizinin olumsuz LGBT itibarına kanıt olarak gösterilebilir. Ancak dizi, yaşanan tüm bu olumsuzlukları telafi etmeye hazırlanıyor.

Dizinin 25. yıldönümünü kutlamak amacıyla dizide yer alan yüzden fazla sahne dekoru, kostüm ve kopyalar, Prop Store aracılığıyla müzayedeye çıkacak. Müzayededen elde edilen tüm gelir, LGBT gençler için intihar önleme derneği olan Trevor Projesi’ne bağışlanacak.

Hayranlar, Central Park kanepesi, Ross’un armadillo kostümü, Monica’nın gözetleme deliği, kapı çerçevesi gibi yeniden üretilen ikonik eşyaları satın alabilecek.

Prop Store’un COO’su Brandon Alinger, “Prop Store, Friends’ten gelen muhteşem malzemelerin müzayedesi için Warner Bros ile çalışmaktan heyecan duyuyor. Dizi bizi zamanında çok güldürdü ve dünya çapında hayranlarını eğlendirmeye ve onlara ilham vermeye devam ediyor.”

Friends, 1994’ten 2004’e kadar yayınlandı ve dizinin kadrosunda Lisa Kudrow, Jennifer Aniston, Courtney Cox, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer gibi isimler yer aldı. Dizi, ekranlarda kaldığı süre boyunca tam 62 kez Primetime Emmy Ödülü’ne aday gösterildi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

55 Paylaşımlar
Paylaş55
Tweetle
Paylaş
Pin