66 Yaşındaki Bir Kadın, Bütün Eşcinsellere Dava Açtı!

 66 Yaşındaki Bir Kadın, Bütün Eşcinsellere Dava Açtı!
Digiqole ad

66 yaşındaki Nebraskalı bir kadın, 2015 yılında eşcinsellere karşı bir dava açarak hakimden eşcinselliğin “iğrenç bir şey” olup olmadığına karar vermesini istedi. Davayla ilgili detaylarsa sosyal medyada henüz yeni ortaya çıkmaya başladı.

Dava, “Sylvia Ann Driskell, Tanrı’nın, ve Tanrı’nın Oğlu İsa Mesih’in Elçisi” tarafından açıldı. Driskell, el yazısıyla yazdığı 7 sayfalık yazısında şikayet sebebini açıkladı.

 ‘Driskell vs. Homosexuals’ isimli şikayet yazısı, profesyonel bir avukat tarafından yazılmadı. Bu yüzden Driskell’in hangi yasaya dayanarak eşcinselleri suçladığı veya Tanrı ve İsa Mesih’in ‘Elçisi’ olduğunu ileriye sürdüğü tam olarak belli değildi.

Driskell, hakimden eşcinsellerin günahkar olup olmadığına karar vermesini istedi.

Şikayette şöyle belirtildi: “Eşcinsellik günahtır ve eşcinseller eşcinsel olarak yaşamanın günah olduğunu bilmektedir. Diğer türlü bu bireyler, eşcinsel olduğunu gizlerlerdi.”

“Ben altmış yaşındayım ve Kutsal Ulusu’muz ile Muhteşem Nebraska’mızda böylesine iffetsiz davranışlar sergileyecek insanlar göreceğimi hiç düşünmedim.”

Driskell, yazmış olduğu şikayetinde İncil’den alıntılar kullanarak eşcinselliğin çocukları yozlaştırdığını ileri sürdü. LGBT ebeveynler üzerinde yapılmış hiçbir sosyolojik araştırma yazıda alıntılanmadığı için çocukların kuir aileler tarafından yetiştirilmiş olmasını genel olarak desteklemiş sayıldı.

“Ben Sylvia Ann Driskell olarak şunları yazıyorum: bir çocuk yalancılar, düzenbazlar ve hırsızlar arasında yetişirse büyüdüğünde yalancı, düzenbaz veya hırsız ya da her üçü birden olabilir,” dedi.

Driskell, hakimden eşcinselliği “iğrenç bir şey” olduğunu beyan etmesini istedi. Driskell’in sanık olarak kimin mahkemeye gelmesini istediğiyse hala belli değil. Belki de bütün eşcinsellerin davada yer almasını istedi. Kimbilir. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

87 Paylaşımlar
Paylaş87
Tweetle
Paylaş
Pin