Etkinlik Haberler

950 Yıllık Belediye İlk Kez Onur Yürüyüşü’ne Katılıyor!

GMag
Yazar: GMag

Neredeyse bin yıllık geçmişe sahip City of London, Onur yürüyüşüne katılmayı planladığını açıkladı.

Şirketin geçmişi 1067 yılına dayanıyor ve şehrin göbeğindeki “London’s Square Mile”da yer alıyor.

Bu hafta yapılan açıklamaya göre, “seçilmiş 50 üye ve görevli” bu yıl Londra’da 7 Haziran’da düzenlenecek olan Onur etkinliğine katılacak. City of London’ın akademik çevrelerinden, polisinden ve seçilen kişilerin çevresinden de yoğun ilgi bekleniyor.

City of London yöneticilerinden Catherine McGuinness yaptığı açıklamada “Birlikteliğin ve hoşgörünün önemini herkese hatırlatan bu renkli ve şenlikli etkinliğe katılma fırsatını tüm kalbimle selamlıyorum. Bu unutulmaz etkinlikte yer alacak herkese kucak dolusu sevgi ve iyi niyet gönderiyorum.” ifadelerine yer verdi.

Londra’nın gay olduğunu ilk açıklayan şerifi Tim Hailes, “Onur etkinliğinde yer alacağımız için şüphesiz biz de onurlu ve gururlu hissediyoruz. 25 yılda başardıklarımızı kutlayacağız.” dedi.

“Toplum LGBT’lere karşı daha kucaklayıcı davranıyor. Bunu eskiye kıyasla daha rahat gözlemleyebiliyoruz. Önyargıların tamamen ortadan kalktığını söylemek naifçe olur, fakat iş çevrelerinden gelen desteği görmek yine de hoş.”

“City of London’ın olaya dahil olması mutluluk verici, homofobi ile omuz omuza mücadele ediyoruz.”

Ek olarak, Onur bayrağı 2-8 Haziran tarihleri arasında Guildhall, The Mansion House, Central Criminal Cour ve Tower Bridge üzerinde dalgalanacak.

Geçtiğimiz günlerde LGBT hayır kurumu olan Stonewall, organizatörler ile düştükleri anlaşmazlıklar sebebiyle etkinliğe katılmayacaklarını açıklamıştı. Bu, kurumun tarihinde kaçırdığı ilk etkinlik olacak. Stonewall, organizatörleri “ırk ve çeşitlilik” konularında ciddiyetsiz davranmak ile itham etmişti.

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin