Dünya Röportajlar

Olly Alexander Heteroseksüeller Adına Üzgün Olduğunu Söyledi

GMag
Yazar: GMag

Years & Years grubunun vokali, LGBT topluluğunun daha anlayışlı olduğunu düşünüyor.

Olly Alexander, “sadece karşı cinsle yattıkları” için heteroseksüeller adına üzüldüğünü dile getirdi. Merakla beklenen albümünün hazırlıkları devam ederken heteroseksüellere, “Buttpluglarına marijuannalı kayganlaştırıcı sürüp onur yürüyüşüne katılmaları” çağrısında bulundu.

Out’a konuşan Alexander çarpıcı ifadelerde bulundu:

“Heteroseksüeller için üzülüyorum. Gay olmanın en güzel yanı her türlü cinsel yönelimi takdir edebilmek. Kuir olarak kalıplara takılmamanın ne demek olduğunu anlayabiliyoruz.”

“Heteroseksüeller için, mesele ‘Sadece karşı cinsle yatarım’dan ibaret. Bir dene yahu… Buttplugına biraz marijuannalı kayganlaştırıcı sür.”

Olly, yakın zamanda medyanın da sanatçılara karşı olan tutumunun değiştiğini ifade etti. BBC’ye yaptığı açıklamada: “Geçmişte kuir konseptine yakınlığını dile getirmek için kariyerlerinin ortasını veya zirvesini bekleyen pop yıldızları görürdük. Şimdi işler değişiyor. Sanatçılar kariyerlerinin en başından itibaren gerçek kimliklerini gösterebiliyor ve bu sansasyon yaratmıyor.”

“Tabii ki hala zorluklarla karşılaşanlar var ve hatta topluma açılmaları halinde kariyeri zarar görecek sanatçılar biliyorum. Fakat ilerleme kaydettiğimizi ve daha da gelişebileceğimizi düşünüyorum.

Yorum Yaz