İzleyin: ABC’nin Yeni Gay Draması Çok İddialı Geliyor!

 İzleyin: ABC’nin Yeni Gay Draması Çok İddialı Geliyor!
Digiqole ad

Aylarca süren bekleyişten sonra, nihayet hevesle beklenen When We Rise adlı, LGBT drama dizisine ilk bakışı yaptık ve oldukça iyi görünüyor.

Prodüksiyonu 2009 yılında Harvey Milk’in biyografisi Milk filmine Oscar kazandıran ikili, Dustin Lance Black ve Gus Van Sant tarafından yapılan, sekiz saat ve yedi bölümden dizi, 1969’daki adı kötüye çıkmış Stonewall ayaklanmalarından başlayarak, ABD eşcinsel hakları hareketinin tam ve kararlı tarihini anlatmaya hazırlanıyor.

Şubat ayında Amerika’da ABC kanalında yayınlanacak olan dizi, ünlü LGBT ve AIDS aktivisti Cleve Jones’un, bu yılın başlarında yayınlanan, aynı adı taşıyan bir anısına da kısmen yer verecek.

Ayrıca Rosie O’Donnell, The Hurt Locker filminden Guy Pearce, Six Feet Under dizisinden Rachel Griffiths, Weeds dizisinin yıldızı Mary-Louise Parker, The Wire dizisinden Michael K. Williams, Nip / Tuck dizisinden Dylan Walsh, The West Wing dizisinden Mary McCormack ve eşi benzeri bulunmayan Whoopi Goldberg de dahil olmak üzere birçok büyük isim rol alıyor.

when-we-rise-whoopi

Geçen yıl Roland Emmerich’in sinemadaki gay tarihi çıkartması, Stonewall filmiyle ortaya çıkan anlaşmazlıktan sonra, When We Rise dizisinin iki dakikalık fragmanı, iş LGBT hakları hareketinin çeşitliliğini doğru olarak sergilemeye geldiğinde, gayet iyi gözüküyor.

Arka fonda Leonard Cohen’in ‘Hallelujah’ şarkısının gösterişli bir yorumunun çalması, ensenizdeki tüyleri diken diken etmeye yeter. Bu dizi 2017’de çok konuşulacak, bizden söylemesi.

When We Rise, Şubat ayında Amerikan ekranlarında olacak. Diziden ilk görüntüleri izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=6CBZZgXaE_A

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin